استاندار همدان: معیشت مردم جهت گیری اصلی بودجه 98 است

استاندار همدان: معیشت مردم جهت گیری اصلی بودجه 98 است حراج كن: استاندار همدان با اشاره به اینكه لایحه بودجه 98 با نگرش وضعیت اقتصادی كنونی، به معیشت شهروندان توجه جدی دارد اظهار داشت: توجه به معیشت مردم جهت گیری اصلی بودجه است.


سید سعید شاهرخی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اضافه كرد: بودجه سال آتی كشور بر توجه به معیشت مردم با پشتیبانی از تولید، احداث اشتغال، رونق واحدهای تولیدی راكد، افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی و جذب سرمایه گذاری تاكید دارد.
وی با اشاره به اینكه دولت معتقد می باشد كه توجه به معیشت مردم در سایه توجه به تولید و سرمایه گذاری بخش خصوصی محقق می شود، گفت: در بودجه ارقامی برای بستر سازی حضور و جذب سرمایه گذار و پشتیبانی از تولید پیش بینی شده است.
استاندار همدان اظهار داشت: همین طور سیاست های اقتصاد مقاومتی در بودجه سال 98 مورد تاكید است و با عنایت به برنامه هایی كه در حوزه اقتصاد مقاومتی و فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان شكل گرفته، این راهبرد با قدرت ادامه می یابد.
وی افزود: در همین ارتباط سازمان مدیریت استان ارقام بودجه را به تفكیك دستگاه ها و طرح های پیوست احصا كرده و علاوه بر بودجه استان، نگاه جدی به تبصره های پیوست آن داشته است.
استاندار همدان افزود: در این زمینه تكالیف و ارقام قابل توجهی كه برای وزارتخانه ها در نظر گرفته شده است را همگی احصا كرده و در اختیار دستگاه های مختلف اجرایی قرار داده ایم.
شاهرخی اشاره كرد: امسال در مجموع بودجه استان همدان رشد قابل قبولی داشته و همچون استانهایی هستیم كه در حوزه عمرانی 10 درصد و در حوزه هزینه ای 20 درصد رشد داشته ایم كه نشان داده است آنچه كه در اختیار استان است بین شهرستان های مختلف با رعایت ضوابط توزیع میگردد.
وی با اشاره به اینكه اعتبارات عمرانی استان همدان از 414 میلیارد تومان با 17 درصد رشد به 485 میلیارد تومان رسیده است، اضافه كرد: اعتبار هزینه ای باز با 20 درصد رشد از 279 میلیارد تومان به 334 میلیارد تومان افزایش یافت.
7523/2090


1397/10/14
14:56:19
5.0 / 5
4799
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد استاندار همدان: معیشت مردم جهت گیری اصلی بودجه 98 است
نظر شما در مورد استاندار همدان: معیشت مردم جهت گیری اصلی بودجه 98 است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳