وزارت جهاد كشاورزی؛

راه اندازی پایانه های صادراتی قارچ خوراكی امسال كلید می خورد

راه اندازی پایانه های صادراتی قارچ خوراكی امسال كلید می خورد به گزارش حراج كن راه اندازی پایانه های های صادراتی قارچ خوراكی در شهرستان شهریار، به منظور تسهیل در توزیع و دسترسی ساده مشتریان به این محصول امسال كلید می خورد.


به گزارش حراج كن به نقل از مهر به نقل از­ وزارت جهاد كشاورزی، ­­غلامرضا تقوی، مدیركل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراكی معاونت امور باغبانی وزارت جهاد كشاورزی اظهار داشت: این پایانه ها در امتداد راه اندازی شبكه مویرگی توزیع قارچ خوراكی و توزیع آن در استان تهران و كل كشور و عرضه قارچ خوراكی بخصوص با برچسب هولوگرام، به منظور شفاف سازی مسیر عرضه راه اندازی می گردد.
وی با بیان این كه تفاهم اولیه واگذاری زمین و جانمایی آن در یكی از میادین میوه و تره بار شهرستان باغستان میان شهرداری این شهرستان و انجمن صنفی قارچ تولید شده است، گفت: در جانمایی اول كه بزودی راه اندازی می گردد یك هكتار زمین در قالب ۱۳ غرفه واگذار خواهد شد.
تقوی اضافه كرد: در جانمایی دوم، زمینی به مساحت دو هكتار در شهریار شناسایی و تصویب گردید كه تا آخر دی ماه امسال كلنگ راه اندازی آن به زمین زده شود كه بر این اساس، ۴۰ درصد قارچ كشور از محل این پایانه ها توزیع شود.
وی اظهار داشت: هم اكنون عرضه قارچ خوراكی در بازارهای موقت و سنتی و یا به صورت مستقیم به رستوران ها صورت می گیرد.
مدیر كل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراكی معاونت امور باغبانی گفت: با عنایت به تدوین برنامه ای برای افزایش سرانه مصرف قارچ در كشور، یكی از راهكارها برگزاری جشنواره ها آشپزی با قارچ و راه اندازی رستوران های تخصصی قارچ است.
وی سرانه مصرف قارچ در ایران را یك كیلوگرم عنوان و اشاره كرد: تا رسیدن به شاخص های جهانی مصرف سرانه این محصول فاصله بسیاری داریم.
تقوی سرانه مصرف جهانی قارچ خوراكی را دو كیلوگرم و اروپا را چهار كیلوگرم برای هر نفر عنوان نمود و اظهار داشت: تهیه برچسب هولوگرام برای بسته های قارچ همچون اقدامات برای اعتماد سازی مردم و افزایش مصرف این محصول است.

1397/09/17
20:42:30
5.0 / 5
5176
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد راه اندازی پایانه های صادراتی قارچ خوراكی امسال كلید می خورد
نظر شما در مورد راه اندازی پایانه های صادراتی قارچ خوراكی امسال كلید می خورد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳