انصاری در پاسخ به ایرنا اعلام كرد:

نرخ تورم، مبنای افزایش حقوق كاركنان دولت در سال 98

نرخ تورم، مبنای افزایش حقوق كاركنان دولت در سال 98 حراج كن: رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور اظهار داشت: میزان افزایش حقوق كاركنان دولت در لایحه بودجه سال آینده 20 درصد است اما اگر قرار باشد برمبنای تورم تغییری در این میزان اعلام گردد آنرا اعلام می نماییم.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، جمشید انصاری امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به پرسش ایرنا مبنی براینكه آیا نرخ تورم 20 درصد افزایش داشته كه در لایحه بودجه 98 مقرر شده حقوق كاركنان دولت به این میزان افزایش یابد؟ اظهارداشت: مرجع رسمی اعلام رشد نرخ تورم بانك مركزی و مركز آمار هستند.
معاون رئیس جمهوری اضافه كرد: رشد نرخ تورم باید تا آخر سال از طرف مراجع رسمی و ذی صلاح اعلام گردد اما حالا در پیش نویس لایحه بودجه سال 98 میزان افزایش حقوق كاركنان دولت 20 درصد تعیین شده است.

** تعداد مدیران بازنشسته مشمول قانون ممنوعیت بكارگیری
رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور درباره تعداد مدیرانی كه مشمول اجرای قانون ممنوعیت بكارگیری بازنشستگان در سازمان ها و ادارات دولتی شده اند، اظهار داشت: هنوز آمار دقیقی در این باره نداریم اما به محض اطلاع آنرا اعلام می نماییم.
جمشیدی اشاره كرد: در قانونگذاری نباید رویكرد صفر و یك در پیش بگیریم؛ چونكه موارد خاصی وجود دارد كه باید به آنها باز توجه گردد.
معاون رئیس جمهوری افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره قانون ممنوعیت بكارگیری بازنشستگان در ادارات و سازمان های دولتی باز برمبنای رفع اشكال از این قانون است و دولت و مجلس باز تلاش می كنند با اصلاحاتی در قانون، بتوانند نظرات و خواسته های ایشان را تامین كنند.
وی خاطرنشان ساخت: نظر رئیس قوره مجریه و دولت باز این است كه باید مدیریت كشور جوان شود بنا بر این در سال 96 دولت مصوبه ای داد تا در برنامه ششم توسعه سن مدیریت كشور هشت سال جوانتر شود.
جمشیدی اشاره كرد: در بعضی موارد ناچاریم از سرمایه های مدیریتی و كارشناسی و بر طبق تشخیص درست استفاده نمائیم.
اقتصام**9454**1108** 2023


1397/09/14
14:33:22
5.0 / 5
4850
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تورم , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نرخ تورم، مبنای افزایش حقوق كاركنان دولت در سال 98
نظر شما در مورد نرخ تورم، مبنای افزایش حقوق كاركنان دولت در سال 98
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵