گزارش حراج كن به نقل از مهر؛

معامله فیش زمین هیات امنایی در اسلامشهر، قیمت پایین و وسوسه خرید

معامله فیش زمین هیات امنایی در اسلامشهر، قیمت پایین و وسوسه خرید به گزارش حراج كن معاملات فیش های موسوم به هیات امنایی در حالی به علت قیمت پایین در اسلامشهر رواج پیدا كرده است، كه مسئولان این شهرستان از اساس این معاملات را ممنوع می دانند.خبرگزاری مهر، گروه استان ها- وحید محمدی یكتا: «فیش هیات امنایی» اصطلاحی است، كه اخیرا در بنگاه های معاملات ملكی اسلامشهر رواج پیدا كرده و بازار خرید و فروش آنها داغ شده است.
۱۵ تا ۸۰ میلیون تومان قیمت خرید و فروش فیش های هیات امنایی
اما این كه « فیش هیت امنایی» چیست، سوالی بود، كه صاحبان یكی از بنگاه های معاملات ملكی در اسلامشهر در پاسخ به آن به خبرنگار مهر اظهار داشت: افرادی دور هم جمع می شوند و یك هیات امناء را می سازند و سپس مبادرت به خرید یك زمین كرده و سپس اراضی خریداری شده را تحت عنوان اراضی مسكونی به متقاضیان می فروشند.
وی اضافه كرد: معمولا این اراضی قیمت هایی كم تر از ارزش واقعی ملك در منطقه مذكور دارند و بنابراین استقبال خریداران از آنها زیاد است.
این فعال بازار مسكن افزود: افرادی دور هم جمع می شوند، كه هنوز نه ملكی خریدند و نه تعاونی به ثبت رساندند و در این مرحله مبادرت به فروش فیش می كنند، كه این فیش ها نه قیمت ملك، كه امتیاز خرید ملك در یك منطقه است و بین ۱۵ تا ۸۰ میلیون تومان خرید و فروش می گردد.
وی اظهار داشت: شخصی كه مثلا فیش را ۳۰ میلیون تومان خریده مبادرت به فروش آن به مبلغ ۵۰ میلیون تومان می كند و همین طور زنجیره خرید و فروش ادامه می یابد، اما امكان دارد، در نهایت نه زمینی خریداری شود و نه تعاونی به ثبت برسد و آن زمان است، كه پرداخت این چرخه معیوب خریدوفروش سبب تولید پرونده های قضایی مختلف و شكایات مردمی و مالباختن عده ای می گردد.
اخطار شدید فرماندار اسلامشهر به مشاوران املاك
خرید و فروش این فیش ها در حالی است، كه بارها دستگاه قضایی و اداره تعاون نسبت به آن تذكرهای لازم را به شهروندان داده اند.
فرماندار اسلامشهر هم نسبت به خرید و فروش این فیش ها اخطار داده و در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح كرد: این كه بعضی از شهروندان گمان كنند، كه امكان دارد، با خرید چنین فیش هایی سود كنند، اشتباه است.
مسعود مرسلپور افزود: می بایست شهروندان از خرید و فروش هر فیش اراضی موسوم به « هیات امنایی» اجتناب كنند، خرید و فروش این فیش ها طبق قوانین و مقررات خرید و فروش مسكن و هم قانون سامان دهی عرضه و تولید مسكن و قوانین بالادستی تعاونی ها قانونی نیست و هیچ مجوز قانونی برای تشكیل هیات امنا جهت خرید و فروش و ساخت مسكن وجود ندارد.

وی افزود: از كلیه شهروندان درخواست داریم، تا از خرید و فروش اینگونه فیش ها بپرهیزند.
نماینده عالی دولت در شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: به همه مشاوران املاك شهرستان اسلامشهر هم اعلام شده است، كه از این پس در صورت خرید و فروش این فیش ها برخورد شدید قانونی با آنها به عمل خواهد آمد.
قیمت پایین فیش ها سبب وسوسه شدن افراد و خریدوفروش می شود
اما یكی از افرادی كه مبادرت به خرید این فیش ها كرده بود، در مورد علت خرید این فیش ها به خبرنگار مهر اظهار داشت: این فیش ها به مراتب با عنایت به اداره و یا نهاد متولی ارزان قیمت تر از خرید زمین و یا واحد مسكونی برایمان تمام می شوند.
وی اضافه كرد: هم اكنون برای خرید یك واحد ۱۰ سال ساخت ۵۰ متری باید حدود ۱۳۰ میلیون یا حتی بیشتر پول پرداخت نماییم، آن هم در یك مجتمع شلوغ آپارتمانی، اما این فیش ها به صرفه تر است.
به نظر می رسد، كه علاوه بر تشدید نظارت ها برای پیشگیری از چنین خرید و فروش های كاذب، می بایست خود مردم هم هوشیار باشند و برای به دست آوردن سود بیشتر مبادرت به معاملات اینچنینی نكنند، تا در آینده مجبور نباشند، برای زنده كردن اندك پس انداز خود بارها و بارها پله های دادگستری را بالا و پایین كنند.

1397/09/09
23:17:32
5.0 / 5
4306
تگهای خبر: ارز , بازار , پرداخت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد معامله فیش زمین هیات امنایی در اسلامشهر، قیمت پایین و وسوسه خرید
نظر شما در مورد معامله فیش زمین هیات امنایی در اسلامشهر، قیمت پایین و وسوسه خرید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱