تامین پارچه تولیدكنندگان پوشاك با قیمت مناسب كلید خورد

تامین پارچه تولیدكنندگان پوشاك با قیمت مناسب كلید خورد حراج كن: تهران- تامین پارچه موردنیاز تولیدكنندگان پوشاك با قیمت مناسب (زیر قیمت بازار) به همت كارگروه تامین مواد اولیه پوشاك، با مشاركت و همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و هیات امنای بازار تهران از امروز (پنجنشنبه) اجرایی شد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا امروز حواله تامین پارچه جین با قیمت مناسب (20 هزار تومان زیر نرخ بازار) در جریان جلسه كارگروه تامین مواد اولیه پوشاك در تهران به تولیدكنندگان تحویل داده و اعلام گردید كه از هفته آینده به بعد باز پارچه پیراهنی، شلواری، مانتو و.... با قیمت مدیریت شده و مناسب در اختیار تولیدكنندگان قرار خواهد گرفت.
در جلسه امروز این كارگروه تولیدكنندگان حوزه پوشاك پارچه جین را بعنوان مواد اولیه خود به قیمت هر متر 39هزار و 600 تومان دریافت نمودند و این درحالیست كه قیمت آن در بازار حدود 60 هزارتومان اعلام شده بود.
دبیر كارگروه تامین مواد اولیه پوشاك در تهران در این جلسه اظهار داشت: این كارگروه باوجود مخالفان بسیاری كه مانع شفاف سازی ها بودند به منظور تامین مواد اولیه تولیدكنندگان و تحقق شفاف سازی به وجود آمد.
محمد توكلی با اشاره به اینكه بازار تهران از این كارگروه حمایت می كند و پنج اتحادیه باز در آن حضور دارند اضافه كرد: برخی تولیدكنندگان مواد اولیه، كالای خودرا با قیمت های گران تر از هزینه تمام شده عرضه می كنند كه باید با آنها برخورد شود.
وی همین طور از صادركنندگان خواست كه دلارهای خودرا بین بازرگانان واردكننده توزیع كنند تا قیمت ها در بازار متعادل شود.
به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران باز در این جلسه بامرور وضعیت اقتصادی طی ماههای اخیر اظهار داشت: در چند وقت اخیر با تكانه های روانی شدیدی روبه رو شدیم كه معضلاتی را در بازار احداث كرد، سبب شد برخی واحدهای تولیدی را باز دچار شوك روانی كند و ساختار توزیع مواد اولیه را تحت تاثیر قرار دهد.
وی اضافه كرد: به دنبال این مسائل، با اقدامات هیات امنای بازار و اتاق اصناف كه بر حل مشكلات بازار تاكید داشتند تصمیم به تشكیل كارگروهی ( تامین مواد اولیه پوشاك) با عنوان سازمان خودجوش صنفی و مردمی اقدام شد كه اقدامات بسیار موثری در آن تابحال انجام گرفته است.
صادقی اشاره كرد: كارگروه تامین مواد اولیه پوشاك در همه فرآیندها همچون تولید مواد اولیه، واردات، قیمت گذاری و رساندن آنها به دست تولیدكنندگان به صورت رسمی وارد عمل شد.
به گفته وی این كارگروه تمامی اطلاعات بازار را جمع آوری و سپس تجزیه و تحلیل به سطوح بالای كشوری نمایش می كند.
رئیس سازمان صنعت استان تهران اشاره كرد: توزیع مواد اولیه در كشور باید در همه بخش ها به صورت شفاف انجام و واسطه ها حذف شوند.
بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی باز در این جلسه با تجلیل از اقدامات اعضای كارگروه تامین مواد اولیه پوشاك اظهار داشت: قیمت پارچه ای كه در اختیار تولیدكنندگان قرار گرفته 30 تا 35 درصد كاهش یافته است.
وی اضافه كرد: در صورتیكه بازار در اختیار تولیدكنندگان قرار گیرد به صورت حتم نظم پیدا می كند و از همین رو باید به تولیدكنندگان اعتماد كرد.
نعمتی با اشاره به اینكه از حالا باید برای تامین كالای مورد نیاز اختتام سال برنامه ریزی داشت تا با مشكل كمبود محصول در این بازه زمانی مواجه نشویم بیان كرد: مقرر شده است ارز موردنیاز تولیدكنندگان واقعی با سرعت بیشتری در اختیارشان قرار گیرد و گمرك ها باز به بهبود وضعیت بازار كمك كنند.
وی با اشاره به اینكه مسائل مهم بازار نباید به دست افراد فاقد صلاحیت سپرده گردد افزود: بحث شفاف سازی همواره مورد تاكید ویژه مسئولان كشور بوده است و نباید آنرا نادیده گرفت.

تهرام/9206/ 1008


1397/08/25
17:49:29
5.0 / 5
5050
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , پوشاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تامین پارچه تولیدكنندگان پوشاك با قیمت مناسب كلید خورد
نظر شما در مورد تامین پارچه تولیدكنندگان پوشاك با قیمت مناسب كلید خورد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱