سرپرست استانداری مازندران:

پایش بردریافت كنندگان تسهیلات روستایی شروع شد

پایش بردریافت كنندگان تسهیلات روستایی شروع شد حراج كن: ساری - سرپرست استانداری مازندران با اشاره به اینكه همه اعتبار اولین مرحله یك هزار و 657میلیارد ریالی تسهیلات روستایی و عشایری استان جذب شده اظهار داشت: پایش و نظارت بر دریافت كنندگان تسهیلات با هدف تحقق تولید و اشتغالزایی در چهارسطح شروع شده است.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، طرح اشتغال روستایی و عشایری از طرح های مهم دولت برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرهاست كه بعد از تصویب در مجلس شورای اسلامی با تایید شورای نگهبان در شهریور ماه 96 به استان های كشور ابلاغ گردیده است.
سهم اعتبار طرح اشتغال روستایی مازندران یكهزارو 657 میلیارد ریال بوده است كه سود آن برای روستاییان مناطق مرزی چهار درصد، برای مناطق معمولی 6 درصد و برای نواحی صنعتی و واحدهای تولیدی مستقر در آنها و شهرك های صنعتی در شهرهای زیر 10 هزار نفر 10 درصد تعیین شده بود.
احمد حسین زادگان روز پنجشنبه در كارگروه تخصصی اشتغال مازندران با اشاره به اینكه با عنایت به شرائط و وضعیت تحریم های اقتصادی ضد كشور، هر گونه تسهیلات باید منتج به هدف گذاری تعیین شده شود، اضافه كرد: نظارت ها در سطح شهرستان، دستگاه اجرایی، بانك ها و استانی انجام می گردد.
وی در عین حال به تكانه های اقتصادی كه شرایط را برای كسب و كار و تولید سخت كرده اشاره نمود و تصریح كرد: از آنجاییكه بیشتر تسهیلات پرداختی اشتغالزایی روستایی به حوزه تولیدات خرد پرداخت شده است، توجه به بازرگانی محصولات تولیدی آنان بسیار مهم می باشد.
سرپرست استانداری مازندران یكی از اشكالات عمده استان را نبود صادر كنندگان و كاسب كاران حرفه ای دانست و افزود: بررسی ها نشان داده است كه بیشتر مازندرانی ها تولید كننده خوبی هستند اما در فروش و صادرات محصولات تولیدی صادركنندگان بزرگی نداریم.
حسین زادگان تصریح كرد كه برای پشتیبانی از تولید كنندگان خرد كه با دریافت تسیهلات اشتغالزایی روستایی فعالیت های تولیدی در سطح كم شروع كرده اند باید شركت های بازرگانی خریدار شكل بگیرد تا تولیدات آنان روی دست آنان نماند.
وی اظهار داشت: از آنجاییكه مرحله دوم تسهیلات اشتغال روستایی بزودی ابلاغ می شود، انتظار داریم پایش و نظارت بر تحقق اهداف تولید و اشغالزایی با پرداخت تسهیلات اولین مرحله به درستی گزارش شود.
بر پایه آمار دبیرخانه شورای اشتغال مازندران از ابتدای سال جاری تابحال هشت هزار طرح در سامانه كارا مازندران به ثبت رسید كه بعد از غربالگری و بررسی های كمیته های فنی شهرستانی و استانی یكهزار و 500 طرح موفق به جذب تسهیلات اشتغال روستایی شدند كه با جذب این میزان اعتبار برای 2 هزار و 500 نفر شغل بوجود آمده است.
**رضایت از فعالیت های اشتغالزایی و توانمندی افراد تحت پوشش بهزیستی و كمیته امداد مازندران
سرپرست استانداری مازندران از فعالیت های توانمندی و اشتغالزایی افراد تحت پوشش بهزیستی و كمیته امداد استان قدر دانی كرد و اظهار داشت: باآنكه بیشتر این افراد سابقه و مهارت های خوب تولید و اقتصادی به لحاظ توانمندی های جسمی و روحی در جامعه ندارند، اما بررسی ها نشان داده است كه تسهیلات اشتغالزایی در این جامعه هدف به انحراف نمی رود.
حسین زادگان با اشاره به اینكه عمده ترین مشكلات این افراد فروش محصولات همچون صنایع دستی، گیاهان دارویی و تولیدات كشاورزی آنان است، بیان داشت: دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی باید در بازرگانی محصولات تولیدی این قشر بیشتر كمك كنند.
6990/1899


1397/08/24
22:46:14
5.0 / 5
4202
تگهای خبر: اقتصاد , اهدا , بانك , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پایش بردریافت كنندگان تسهیلات روستایی شروع شد
نظر شما در مورد پایش بردریافت كنندگان تسهیلات روستایی شروع شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳