بازسازی 78 درصد مناطق زلزله زده گیلانغرب اختتام یافته است

بازسازی 78 درصد مناطق زلزله زده گیلانغرب اختتام یافته است حراج كن: قزوین - مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان قزوین اظهار داشت: 78 درصد از عملیات راه اندازی و بازسازی واحدهای مسكونی مناطق زلزله زده گیلانغرب در استان كرمانشاه توسط این اداره كل بعنوان ستاد معین به انجام رسیده است.


اصغر گونجی روز دوشنبه و همزمان با سالروز واقعه زلزله كرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اشاره كرد: بنیاد مسكن استان قزوین به لحاظ سابقه حضور در اجرای عملیات ساخت و ساز نقاط زلزله زده ورزقان در آذربایجان شرقی، همزمان با وقوع زلزله دلخراش 21 آبان ماه سال 96 در استان كرمانشاه بلافاصله آمادگی خودرا جهت اعزام به منطقه اعلام نمود.
به گفته وی، در همان روزهای نخست این واقعه امور پشتیبانی و ماشین آلات سنگین این اداره كل به همراه واحدهای فنی و اجرایی به منطقه جهت كمك به زلزله زدگان اعزام شدند.
گونجی با اشاره به اینكه قزوین به همراه 12 استان دیگر، بعنوان ستاد معین در ساخت و ساز واحدهای تخریبی تعیین شد، افزود: حوزه عملیاتی استان قزوین در این واقعه 2 شهرستان گیلانغرب به همراه 209 روستا در نظر گرفته شد.
این مسئول افزود: ارزیابی های اولیه برای خسارت به واحدهای مسكونی شهری و روستایی توسط كارشناسان ما بلافاصله آغاز و در نهایت 17 هزار و 500 واحد مسكونی مورد كار كارشناسی قرار گرفت كه از این تعداد 12 هزار و 328 واحد تعمیری و مابقی احداثی برآورد شدند.
به گفته وی، از تعداد واحدهای تعمیری مورد ارزیابی شده 5 هزار و 266 واحد روستاییی و 7 هزار و 62 واحد باز شهری بودند.
گونجی در ادامه به میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای واحدهای یاد شده اشاره و تصریح كرد: برای مجموع واحدهای احداثی و تعمیری مناطق یاد شده 2 هزار و 640 میلیارد ریال در نظر گرفته شد كه برای تعمیر هر واحد مسكونی روستایی و شهری 120 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت به همراه 20 میلیون ریال كمك بلاعوض در نظر گرفته شد.
مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان قزوین اضافه كرد: برای راه اندازی هر واحد مسكونی شهری باز 730 میلیون ریال و برای روستای 570 میلیون ریال تسهیلات بانكی در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینكه ستاد معین قزوین با عنایت به پیشرفت های قابل توجه در امر ساخت و ساز و نظارت های عالیه از استان های شاخص در مناطق زلزله زده كرمانشاه محسوب شده، اظهار داشت: هم حالا باز كارشناسان و حوزه دفتر فنی این نهاد حضوری مستمر و شبانه روزی در مناطق زلزله زده داشته و امیدواریم كه با وضع موجود بتوانیم تا 2 ماه آینده كار خودرا در این استان كرمانشاه به اختتام برسانیم.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال 96 در 11 كیلومتری بخش ازگله، 32 كیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه 620 كشته و 12 هزار و 386 مصدوم به همراه داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یك هزار و 930 روستای استان كرمانشاه خسارت وارد كرد و بر طبق ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسكونی شهری و روستایی باز بلا كلی و جزئی دیدند.
8054


1397/08/21
18:36:47
5.0 / 5
4141
تگهای خبر: ارز , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بازسازی 78 درصد مناطق زلزله زده گیلانغرب اختتام یافته است
نظر شما در مورد بازسازی 78 درصد مناطق زلزله زده گیلانغرب اختتام یافته است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱