بیمه مركزی اعلام كرد:

مردم سرمایه خود در بیمه های بدنه را بالا برند

مردم سرمایه خود در بیمه های بدنه را بالا برند حراج كن: بیمه مركزی به منظور حمایت ازحقوق بیمه گذاران با عنایت به نوسانات اخیر قیمت خودرو، بر پیشنهاد خود در خصوص افزایش سرمایه مورد بیمه آنها در بیمه بدنه، تاكید نمود.


به گزارش حراج كن به نقل از مهر، بیمه مركزی در اطلاعیه ای اعلام كرد، با توجه به نوسانات قیمت خودرو، پیشنهاد می گردد بیمه گذارانی كه دارای بیمه بدنه هستند با رجوع به نمایندگی های شركت های بیمه، سرمایه مورد بیمه خویش را بالا برند تا در هنگام بروز خسارت با مشكلاتی چون اعمال ماده ۱۰ قانون بیمه مواجه نشوند.
در این ماده قانونی آمده است: در صورتیكه مالی به كمتر از قیمت واقعی بیمه شده باشد، بیمه گر به تناسب مبلغی كه بیمه كرده - با قیمت واقعی مال - مسئول خسارت خواهد بود.
در اطلاعیه بیمه مركزی بر این نكته تاكید گردیده است كه در بیمه نامه های خودرو صرفا ابتیاع بیمه نامه خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه الزامی بوده و بیمه نامه بدنه خودرو و در صورت لزوم، دریافت الحاقیه آن اختیاری است وتنها تكلیف شركتهای بیمه درموارد قیمت خودرو اطلاع رسانی به بیمه گذاران برای خرید الحاقیه است.
بنابراین گزارش فلسفه وضع ماده ۱۰ جلوگیری از تقلبات بیمه ای در جهت اصل رعایت حد اعلای حسن نیت در بیمه است و بیمه گذاری كه نسبت به خرید بیمه بدنه برپایه قیمت واقعی وسیله نقلیه خود اقدام نموده و مرتكب هیچ تقلب و رفتارخلاف قانون نشده و هیچ تكلیف قانونی ندارد كه براثر هربار افزایش قیمت نسبت به خرید الحاقیه اقدام نماید و به لحاظ قانونی شركت بیمه مكلف است تا سقف بیمه نامه، خسارت وارده را جبران كند.
گفتنی است بعضی از نمایندگی های شركت های بیمه ای دریافت الحاقیه را الزامی دانسته اند كه این اجبار از جانب بیمه مركزی جمهوری اسلامی ایران مردود اعلام شده است.

1397/08/15
14:52:15
5.0 / 5
4835
تگهای خبر: افزایش قیمت , برند , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مردم سرمایه خود در بیمه های بدنه را بالا برند
نظر شما در مورد مردم سرمایه خود در بیمه های بدنه را بالا برند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵