۵اشتباه رایج در طراحی بنر تبلیغاتی كه بودجه شما را به باد می دهد

۵اشتباه رایج در طراحی بنر تبلیغاتی كه بودجه شما را به باد می دهد حراج كن: این روزها، روزهای اوج گیری و رونق كسب وكارهای اینترنتی و دیجیتال ماركتینگ است. بازار از حالت كاملا سنتی و حجره ای خود خارج شده و به شبكه های اینترنتی كشیده شده است.


به گزارش حراج كن به نقل از مهر، صاحبان سرمایه و مدیران كسب وكارهای اینترنتی و استارتاپ ها، برای رونق بخشی به فعالیت های خودشان، نیاز به خلاقیت و نوآوری در جذب مشتری دارند. اگر از مدیران فعال در حوزه ی تجارت اینترنتی هستید و می خواهید با تبلیغات آنلاین، مشتریان بیشتری جلب كنید، تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.چاپ یا انتشار بنر تبلیغاتی، خط مقدم معرفی كسب وكار شما به مشتریان احتمالی تان است. روزانه هزاران بنر تبلیغاتی در وبسایت ها منتشر می شوند و این بنرها، درگاهی كم نظیر برای معرفی كسب وكار شما به مشتریان است. دوره ی چاپ بنرهای فیزیكی در سطح شهر رو به افول است و مهم ترین بخش تبلیغات، در فضای مجازی و با اجرای سیستم های هوشمند تبلیغاتی جریان دارد.بنرهایی كه با سیستم ریتارگتینگ، بازدیدكنندگان تبلیغات شما را به صفحات دسترسی به پیشنهادهای ویژه و ووچرهای اختصاصی برای خرید و دریافت خدمات تان هدایت می كنند؛ نقش بسیار مهمی در جذب مشتری دارند. اما گاهی، تبلیغات شما، آنچنان كه باید، نمی تواند در جذب مشتریان، موفق عمل كند و با وجود صرف هزینه های هنگفت برای تبلیغات، نتیجه ی مناسب نمی گیرید. در واقع این تبلیغات نامناسب، صرفا بودجه ی شما را هدر خواهد داد. اما چرا این اتفاق می افتد؟خطاهای رایج در طراحی بنر تبلیغاتیبا اینكه پیمانكار تبلیغاتی تان، وظیفه ی طراحی بنر تبلیغاتی شما و انتشار آنرا به عهده دارد، مهم ترین عامل پیروزی یا شكست تبلیغاتی شما، خودتان هستید. با كمی خلاقیت و نوآوری، می توانید بهترین نتیجه را از تبلیغات تان بگیرید. یا حتی برعكس، با اشتباهات رایجی كه معمولا خیلی از صاحبان كسب وكار مرتكب آن می شوند، تمام سرمایه ی تبلیغاتی خویش را بدون دریافت بازخورد به باد می دهید.۱. استفاده از تصاویر بی كیفیت و رنگ های نامناسبجلوه های بصری مناسب، ناخودآگاه توجه مخاطب را به تبلیغات شما و كلیك بر آن جلب خواهد نمود. طبیعتا اگر تصاویر مورد استفاده ی شما در تبلیغات، بی كیفیت و بی ارتباط با تبلیغات شما باشند یا رنگ های به كار رفته در آن به گونه ای كارشناسی شده در كنار هم چیده نشده باشند، مخاطب را از تبلیغات شما زده می كند.نكته: بنرهای مثال زده شده واقعی نیستند و صرفا به منظور آموزش و درك بهتر این مورد طراحی شده اند.

برای طراحی جلوه های گرافیكی و تصاویر بنر، كمی دست و دل بازتر عمل كنید و از یك كارشناس گرافیك كمك بگیرید. جلوه های بصری مناسب، كمك زیادی به دیده شدن تبلیغات شما می كند.
۲. انعكاس نادرست هویت برند
مهم ترین اشتباهی كه صاحبان كسب وكار در طراحی بنر تبلیغاتی خود مرتكب می شوند، معرفی ناقص یا ضعیف برند و المان های موجود در برند است. این نكته را در نظر داشته باشید كه برند شما، هویت كسب و كار شماست. لوگو، رنگ ها، مفاهیم و المان های برند و ارتباط آن با محصولات یا خدمات شما، باید به شكلی واضح، بی نقص و پررنگ در برند حضور داشته باشد. هرچه خلاقیت به كاررفته در استفاده از هویت برند شما بیشتر باشد، تبلیغات شما شسته رفته تر و جذاب تر خواهد شد.
اگر هدف شما عرضه ی یك ارزش (تخفیف، شرایط ویژه، محصولی جدید و...) یا درخواست از مخاطب برای ورود به وبسایت یا انجام فعالیتی دیگر است، میزان نمایش لوگوی شما نباید این ارزش یا درخواست را تحت الشعاع قرار بدهد و از تأثیرگذاری آن بكاهد.
۳. نداشتن فراخوان درست برای انجام فعالیت (CTA)
CTA (مخفف Call To Action) به مفهوم دعوت از مخاطب برای انجام یك كار است. شما می توانید بسته به هدف مورد نظرتان، از مخاطب دعوت كنید تا بعد از دیدن تبلیغات شما، روی لینك مورد نظرتان كلیك كند، یا با وارد كردن ایمیل یا ثبت شماره ی همراه، عضو خبرنامه ی شما شود. نكته ی مهم در طراحی CTA مناسب، نحوه ی قراردادن این دسترسی در بنر است.
به نمونه بنر تبلیغاتی زیر توجه كنید. درست است كه بنر تبلیغاتی می تواند به صفحه ی مورد نظر شما یا همان لندینگ لینك شود، اما نباید از معجزه ی CTA غافل شد كه در بنر سمت راست به صورت دكمه «خرید كنید» نمایش داده شده است. همینطور جای گذاری این دسترسی باید هوشمندانه طراحی شود و بعد از عرضه ی اطلاعات كلیدی، مشتری را به انجام فعالیت مورد نظر شما ترغیب كند.

۴. استفاده ی نادرست از كلمات
اشتباه بعدی، استفاده ی نامناسب از كلمات و جملات برای معرفی خدمات در بنر تبلیغاتی است. جملات و كلمات به كار رفته در تبلیغات، باید روشن، مستقیم و به ساده ترین و خلاقانه ترین شكل ممكن، محصول، خدمت، رویداد یا كمپین شما را معرفی كنند. متن تبلیغاتی نباید بیش از اندازه كوتاه و ناقص، یا بیش از حد بلند و خسته كننده باشد. متن كوتاه، مشتری را سردرگم می كند و به او اجازه نمی دهد به درستی منظور شما را درك كند؛ هم چنین متن و توضیحات اضافه و بیش از حد هم مخاطب را زده می كند.
دنیای مجازی، دنیای ایجاز و اختصار است. به نظر كارشناسان تبلیغات های اینترنتی، میانگین آستانه ی تحمل افراد در فضای مجازی، در حدود هفت ثانیه است. متن شما باید در هفت ثانیه، برند شما را معرفی و مخاطب را اقناع كند كه خدمات شما مناسب اوست.
۵. نمایش نادرست اطلاعات
تا به اینجای كار، در طراحی بنر تبلیغاتی هویت برند را به خوبی منعكس و فراخوان درستی تعریف كرده اید؛ همینطور عبارات مختصر و خلاقانه ای برای انتقال پیام تان در نظر گرفته اید. خب، تنها كافی است این عبارات در بنر شما قرار بگیرند و تمام!
اما اشتباه بزرگ همینجا رخ می دهد!
بسیاری از طراحان بدون رعایت اصول منطقی طراحی بنر، درگیر ظواهر طراحی می شوند. یكی از این اصول توجه به زبان نوشته های بنر است. فارسی زبانان از راست به چپ اطلاعات بنر را دنبال می كنند. پس بهتر است اطلاعات كلیدی، به ترتیب اولویتِ عرضه به مخاطب، از راست به چپ در بنر جای گذاری شوند.
نكته ی مهم دیگر این است كه در بنرهای متحرك، اطلاعات مهم تر باید جایگاه ثابتی داشته باشند. به شكل زیر دقت كنید.

نمونه بنر گیف (متحرك) مثال زده شده شامل دو اسلاید است. بنر اسلاید ۱ مربوط به تبلیغات محصولات دیجیتال یك فروشگاه اینترنتی است. در طراحی بنر اسلاید ۲، دو اشتباه مذكور رخ داده اند. نخستین اشتباه مربوط به عدم توجه به زبان فارسی است؛ CTA نخستین چیزی است كه به مخاطب نمایش داده شده در حالیكه نمی داند موضوعیت آن چیست و چرا باید اقدام مورد نظر (كلیك برای مشاهده تخفیف های بیشتر) را انجام بدهد.
اما اشتباه بزرگتر تغییر ناحیه ی تمركز مخاطب است. در حالیكه در این نوع تبلیغ، نام كمپین، اسم برند و CTA از بیشترین اهمیت برخوردار می باشند باید در اسلایدهای مختلف جایگاه ثابتی داشته باشند.
طراحی بنر گیف، بنر HTML5 و بنر ثابت، علاوه بر دید تخصصی در طراحی، نیازمند درك كسب وكار شماست. تیم متخصص كادرنو متناسب با زمینه ی فعالیت و نیازهای تان بنرهای شما را ایده پردازی، تصویرسازی و طراحی می كند.
تنها كافی است به صورت آنلاین قیمت طراحی بنر تبلیغاتی را مشاهد كنید، نوع بنرهای خویش را اعم از ثابت یا متحرك را به همراه سایزهای موردنظرتان انتخاب كنید و سفارش بدهید. همینطور پیش از هر تصمیم و اقدامی، می توانید از مشاوره ی مجانی متخصصان كادرنو بهره مند شوید.منبع: ۵ اشتباه رایج در طراحی بنر تبلیغاتی كه بودجه شما را به باد می دهنداین مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1397/08/08
15:06:17
5.0 / 5
4382
تگهای خبر: آنلاین , ارز , بازار , برند
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ۵اشتباه رایج در طراحی بنر تبلیغاتی كه بودجه شما را به باد می دهد
نظر شما در مورد ۵اشتباه رایج در طراحی بنر تبلیغاتی كه بودجه شما را به باد می دهد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲