در گفتگو با مهر عنوان شد؛

زمان واریز وجه متقاضیان خرید نفت در بورس تمدیدشد، خریداران۴نفرشدند

زمان واریز وجه متقاضیان خرید نفت در بورس تمدیدشد، خریداران۴نفرشدند حراج كن: یك مقام مسئول در سازمان بورس، از تمدید زمان واریز وجه متقاضیان خرید نفت در بورس اطلاع داد و اظهار داشت: هم اكنون ۴ نفر برای خرید در نخستین عرضه نفت خام در رینگ صادراتی بورس اعلام آمادگی كرده اند.


یك مقام مسئول در سازمان بورس و اوراق بهادار در گفتگو با خبرنگار مهر از تمدید زمان واریز ده درصد ثمن معامله خرید نفت خام ایران در رینگ صادراتی بورس انرژی اطلاع داد و اظهار داشت: این مهلت تا ساعت ۱۴ امروز تمدید شده است.پیش از این، مهلت واریز ۱۰ درصد ثمن معامله دو ساعت قبل از عرضه نفت در بورس، یعنی ساعت ۱۲ تعیین شده بود.وی اضافه كرد: هم اكنون ۴ فرد (اعم از حقیقی و حقوقی) اسناد خرید را برای حضور در نخستین عرضه نفت خام ایران در بورس انرژی دریافت كرده اند.به گفته وی، هیچ یك از این افراد تا این لحظه وجه خویش را واریز نكرده اند.با توجه به تمدید مهلت واریز ۱۰ درصد از ثمن معامله تا ساعت ۱۴ امروز، به طور طبیعی زمان ارائه نفت در تالار مجازی بورس انرژی هم كه قبلا ساعت ۱۴ اعلام شده بود، به همین نسبت به تاخیر خواهد افتاد.
صبح امروز هم یاسر فلاح، مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نموده بود: یك میلیون بشكه نفت خام ایران، ساعت ۱۴ امروز یكشنبه ششم آبان ماه، در رینگ بین المللی بورس انرژی، از جانب شركت ملی نفت ایران عرضه خواهد شد.
وی اضافه كرد: شركت های حقوقی داخلی و خارجی می توانند بعنوان خریدار، در سمت تقاضای این بازار قرار گیرند؛ ضمن اینكه فردی كه می خواهد در این معامله شركت كند، می بایست ۱۰ درصد ارزش معامله را به صورت ریالی پیش از انجام معامله، در حساب شركت سپرده گذاری مركزی و تسویه وجوه(سمات) واریز نماید تا در معامله شركت داده شود.
به گفته فلاح، تابحال دو خریدار، اسناد را از بورس دریافت كرده و برای حضور در این عرضه اعلام آمادگی اولیه كرده اند.
مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه كرد: عرضه نفت در ایستگاه مجازی بورس صورت خواهد گرفت و تالاری در بورس انرژی به این عرضه اختصاص نخواهد یافت؛ ضمن اینكه در مورد خریداران، صیانت از محرمانگی جزو وظایف ذاتی ناظران بازار سرمایه است و اطلاعات تمام افرادی كه بخواهند با استفاده از بورس انرژی نفت خریداری كنند، به صورت محرمانه نگهداری خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: خریداران باید تا قبل از آغاز معامله، ۱۰ درصد از ثمن معامله را به حساب دولت واریز نمایند؛ ضمن اینكه ۲۰ درصد ثمن معامله هم به صورت ریالی و ۸۰ درصد آن به صورت ارزی تسویه خواهد شد.
فلاح تصریح كرد: كف قیمتی از جانب وزارت نفت ۷۹ دلار و ۱۵ سنت به ازای هر بشكه نفت اعلام شده و سقف قیمت هم در بازارهای جهانی مشخص است. به هر حال این یك تجربه جدید برای عرضه نفت خام ایران در بورس انرژی در الگوی یك میلیون بشكه ای است.
مدیرعامل شركت اطلاع رسانی و خدمات بورس افزود: هر خریدار می تواند ۳۵ هزار بشكه یا مضربی از آنرا تا سقف یك میلیون بشكه خریداری كند.

1397/08/07
14:14:10
5.0 / 5
4746
تگهای خبر: ارز , انرژی , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد زمان واریز وجه متقاضیان خرید نفت در بورس تمدیدشد، خریداران۴نفرشدند
نظر شما در مورد زمان واریز وجه متقاضیان خرید نفت در بورس تمدیدشد، خریداران۴نفرشدند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲