استاندار كرمانشاه:

كرمانشاه نیازمند كمك های سازمان ملل است

كرمانشاه نیازمند كمك های سازمان ملل است حراج كن: كرمانشاه - استاندار كرمانشاه با استقبال از كمك های سازمان ملل اظهار داشت: كرمانشاه نیازمند كمك سازمان های توسعه گرا وابسته به سازمان ملل است.


به گزارش حراج كن به نقل از روابط عمومی استانداری كرمانشاه، هوشنگ بازوند، روز شنبه در نشست مشترك با مدیر دفتر اسكان بشر سازمان ملل متحد در ایران كه در استانداری كرمانشاه برگزار شد، تصریح كرد: انتظار می رفت نهادهای وابسته به سازمان ملل بسیار زودتر از این ها به كمك مناطق زلزله زده می آمدند و فعالیت بیشتری از خود نشان می دادند ولی هنوز فرصت هست و لزوم این كمك ها كاملا احساس می گردد.
این مقام مسئول عنوان كرد: از كمك های سازمان ملل در زمینه استانداردسازی زیرساخت های آب و فاضلاب مناطق زلزله زده و توانمند سازی صدمه دیدگان زلزله و ساكنان بافت های حاشیه ای شهر كرمانشاه استقبال می نماییم.
بازوند اضافه كرد: كرمانشاه یك شهر مهاجرپذیر است و در زمان جنگ جمعیت بسیار زیادی از شهرهای مرزی به اجبار در این شهر ساكن شده اند.
استاندار كرمانشاه عنوان كرد: جمعیت زیادی به شكل مداوم از شهرها و روستاهای استان های همجوار به كرمانشاه سرازیر می شوند كه اغلب این مهاجرت ها از سر ناچاری انجام می گردد.
بازوند با اشاره به اینكه حاشیه نشینی ها صدمه های بسیاری به كرمانشاه وارد كرده است، اظهار داشت: شهر 900 هزار نفری كرمانشاه، حدود 450 هزار نفر حاشیه نشین دارد كه حدودا 10 مركز استان هم به اندازه حاشیه نشینان كرمانشاه جمعیت دارند.
وی افزود: وجود چنین جمعیتی با درآمد سرانه پایین نه تنها به پویایی و بهبود وضعیت شهر كمك نمی كنند بلكه برای شهرداری هم بسیار هزینه زا است. همین وضعیت سبب شده شهرداری حتی از تامین حقوق پرسنل خود هم عاجز باشد.
استاندار كرمانشاه با تاكید بر اینكه كرمانشاه نیازمند كمك سازمان های توسعه گرا وابسته به سازمان ملل است، اظهار داشت: بخش خصوصی هم تمایل چندانی برای سرمایه گذاری در چنین شهرهایی ندارد چونكه این جمعیت فقیر توان خرید خدمات و كالا ندارند.
بازوند اضافه كرد: در اغلب نسخه های توانمند سازی عنوان می گویند ابتدا مردم باید توانمند شوند و پس از این مرحله كمك های دیگری هم صورت گیرد. در صورتی كه حاشیه نشین ها معمولا در شرایط بسیار بغرنجی زندگی می كنند و همزمان با این توانمندسازی ها، نیازمند اقامت، بهداشت و غذا هستند.
وی تصریح كرد: تسهیل گری، آسفالت و یا آموزش به تنهایی نمی تواند دردی از این حاشیه نشین ها را درمان كند و آن ها نیازمند درآمد حداقلی و شغل هستند تا بتوانند گذران زندگی كنند. انتظار داریم سازمان ملل به این موضوعات در روند توانمند سازی توجه داشته باشند.
استان كرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
7445/8066


1397/08/05
14:28:28
5.0 / 5
4683
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كرمانشاه نیازمند كمك های سازمان ملل است
نظر شما در مورد كرمانشاه نیازمند كمك های سازمان ملل است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱