معاون وزیر راه؛

آغاز محاسبه بلیت پروازهای خارجی با ارز ۸هزار تومان، بازنشسته نیستم

آغاز محاسبه بلیت پروازهای خارجی با ارز ۸هزار تومان، بازنشسته نیستم حراج كن: رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: چند روز است كه به پروازهای خارجی، ارز نیمایی تعلق گرفته و نرخ بزودی به ۸ هزار تومان می رسد و ایرلاین ها نیزقیمت بلیت را به همین تناسب كم می كنند.علی عابدزاده در حاشیه مراسم بهره برداری از ۱۰ پروژه عمرانی در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در مورد تخصیص ارز نیمایی به شركت های هواپیمایی اظهار داشت: این ارز به شركت ها تعلق می گیرد و می توانند با استفاده از بانك های عامل آنرا دریافت نمایند ولی اجرای این فرایند بسیار كند است.
وی افزود: طی جلساتی كه با حضور شركت های هواپیمایی و مدیران بانك مركزی برگزار شد، تصمیماتی اتخاذ و قرار شد این روند تسهیل شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: بخش اعظمی از هزینه شركت های هواپیمایی معادل بیشتر از ۵۵ درصد آن به صورت ارزی است كه برای تامین این ۵۵ درصد نیاز به ارز دارند و در صورت عدم تامین آن در آمادگی ناوگان اثرگذار خواهد بود.
رئیس سازمان هواپیمایی كشور اضافه كرد: چند روزی است كه قیمت بلیت پروازهای خارجی بر مبنای ارز نیمایی محاسبه می گردد. شركت های هواپیمایی هم قیمت های بلیت خویش را بر مبنای سامانه نیما در بازار عرضه نموده اند كه تا چند روز آینده نرخ آن از ۹۷۰۰ هم كمتر شده و به بیشتر از ۸ هزار تومان خواهد رسید.
عابدزاده در مورد مشكلات ایرلاین ها در زمینه تعمیر قطعات هواپیماها اظهار داشت: شركت های هواپیمایی راهكارهایی برای تعمیر و ارسال قطعات هواپیماهای خود به خارج از كشور پیدا كرده اند و راساً این اقدامات را انجام خواهند داد.
وی درباره بدهی شركت های هواپیمایی به فرودگاه نجف تصریح كرد: هماهنگی های لازم برای پرداخت این مبلغ از بانك مركزی به فرودگاه نجف انجام شده و بزودی صورت خواهد گرفت.
عابدزاده در پاسخ به پرسشی در مورد مشمول قانون بازنشستگی شدن خود اظهار داشت: من تا توان دارم در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستم و هنوز هم بازنشسته نشده ام.

1397/07/24
19:28:34
5.0 / 5
4443
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آغاز محاسبه بلیت پروازهای خارجی با ارز ۸هزار تومان، بازنشسته نیستم
نظر شما در مورد آغاز محاسبه بلیت پروازهای خارجی با ارز ۸هزار تومان، بازنشسته نیستم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴