تشكیل كمیته واگذاری شركت های بانكی تصویب گردید

تشكیل كمیته واگذاری شركت های بانكی تصویب گردید حراج كن: تهران- مدیران عامل بانك ها در نشستی با سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره تشكیل كمیته ای برای تسهیل و تسریع در واگذاری شركت های بانكی به توافق رسیدند.


به گزارش سه شنبه تارنمای وزارت اموراقتصادی و دارایی، در این جلسه مقرر شد برای تسهیل و تسریع در واگذاری شركت ها، كمیته ای حسب مورد با حضور نمایندگان بانك ها، سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونت امور بانكی، بیمه و شركت های دولتی وزارت اقتصاد تشكیل گردد.
همچنین قرار شد سازمان بورس و اوراق بهادار اقدامات لازم را برای تسهیل و تسریع در پذیرش شركت های تحت تملك بانك ها در بورس و فرابورس انجام دهد.
موضوع واگذاری برخی شركت های زیرمجموعه بانك ها با استفاده از سازمان خصوصی سازی به صورت وكالتی و با رعایت قوانین و مقررات مربوط، واگذاری شركت ها با استفاده از تشكیل صندوق های قابل معامله در بورس (یی.تی.اف)، اقدام برای دریافت مصوبه مراجع ذیربط برای واگذاری ها و واگذاری جدی دارایی های مازاد مطابق برنامه زمان بندی مورد توافق با وزارت اقتصاد از دیگر مصوبات این جلسه بود.
سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی در این نشست از رضایت رییس جمهوری نسبت به گزارش وزارتخانه درباره واگذاری شركت ها و اموال مازاد بانك ها در آخرین جلسه هیات دولت اطلاع داد و اظهار داشت: رییس جمهوری در عین حال سرعت عمل بیشتر نظام بانكی در واگذاری ها را خواهان است.
سیدرحمت الله اكرمی اضافه كرد: دولتمردان به صورت جدی، روند واگذاری ها را پیگیری می كنند.
به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی هفتم شهریورماه در دیدار اعضای هیات دولت، از ادامه بنگاهداری بانك ها انتقاد كردند و از بانك مركزی خواستند «با نظارت كامل و دقیق مانع بروز مشكلاتی نظیر مسائل سپرده گذاران برخی بانك ها و موسسه های مالی شود».
افزایش سرعت گردش پول، دارایی نقدی و قدرت تسهیلات دهی، خروج از مدیریت بخش های نامرتبط و تمركز بر فعالیت بانكداری، برخی نتایج فروش اموال مازاد و خروج از بنگاهداری است.
دهم شهریورماه معاون امور بانك، بیمه و شركتی های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: بانك ها در 6 ماه گذشته حدود 6 هزار میلیارد تومان از سهام و اموال مازاد خویش را فروختند اما به صراحت نمی توان اظهار داشت كه خریدار آنها بخش خصوصی بوده است.

اقتصام*3061*1961*


1397/07/18
12:35:26
5.0 / 5
5166
تگهای خبر: اقتصاد , اهدا , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تشكیل كمیته واگذاری شركت های بانكی تصویب گردید
نظر شما در مورد تشكیل كمیته واگذاری شركت های بانكی تصویب گردید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵