نوبخت: درآمدهای محقق شده 48 درصد بیش از سال گذشته است

نوبخت: درآمدهای محقق شده 48 درصد بیش از سال گذشته است حراج كن: تهران- رییس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: میزان درآمدهای محقق شده نسبت به سال گذشته 48 درصد افزایش را نشان داده است و روند دریافت و پرداخت های بودجه با وجود مشكلات اقتصادی رضایت بخش است.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا از تارنمای سازمان برنامه و بودجه كشور، «محمدباقر نوبخت» شامگاه چهارشنبه در دیدار نمایندگان عضو فراكسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: برپایه جدیدترین گزارش خزانه داری كل كشور، حدود 150 هزار میلیارد تومان از منابع پیش بینی شده كشور در قانون بعنوان درآمدها محقق شده كه میزان تحقق این عدد نسبت به پیش بینی 77 درصد است.
نوبخت رقم تحقق درآمدهای مالیاتی و حقوق گمركی را 55 درصد ذكر كرد و اضافه كرد: نرخ تحقق درآمدهای نفتی هم 16 درصد بیشتر از پیش بینی است و نسبت به سال گذشته 61 درصد افزایش دارد.
به گفته رییس سازمان برنامه و بودجه كشور تابحال در نیمه نخست امسال، حدود 26 هزار و 389 میلیارد تومان برای طر ح های عمرانی پرداخت شده و این رقم حدود چهار برابر بیشتر از سال گذشته است؛ درحالی كه با تلاطم ها و نوسان های مختلف اقتصادی، روند دریافت ها و پرداخت های كشور وضعیت بهتری دارد.
در این جلسه نمایندگان عضو فراكسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی بر ضرورت رفع مشكلات اشتغال ناشی از سوء مدیریت، موانع تولید و بلاتكلیفی در سیاست گذاری ها تصریح كردند.
به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، نوبخت بهمن ماه سال گذشته در نشست هفتگی كمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفته بود، پیش بینی می گردد درسال 13۹۷ حدود ۸۳۸ هزار نفر از جوانان وارد بازار كار شوند كه ۷۰ درصد آنان فارغ التحصیلان دانشگاهی محسوب می شوند.
به گفته وی، برای تولید یك میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی برنامه ریزی شده است.
سخنگوی دولت در توضیح چگونگی رسیدن به هدف یاد شده، اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف می توانستیم همچون گذشته از روش پول پاشی و توزیع پول بعنوان تسهیلات استفاده نماییم كه هیچ فایده ای ندارد. به جای آن ۱۲ برنامه و طرح داریم كه به سرمایه گذاری ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول نیاز دارد كه یكی از برنامه های ما برای تولید فرصت شغلی برای ۲۴۰ هزار نفر از این راه است تا بتوانیم بخشی از مشكلات و مطالبات جامعه را برطرف نماییم.

اقتصام**1559 *1961*


1397/07/05
18:47:55
5.0 / 5
4471
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , پرداخت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نوبخت: درآمدهای محقق شده 48 درصد بیش از سال گذشته است
نظر شما در مورد نوبخت: درآمدهای محقق شده 48 درصد بیش از سال گذشته است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲