در گفتگو با مهر اعلام شد:

احتمال افزایش قیمت تخم مرغ، ممنوعیت صادرات كالاهای اساسی

احتمال افزایش قیمت تخم مرغ، ممنوعیت صادرات كالاهای اساسی حراج كن: رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخمگذاراستان تهران با اشاره به اینكه تخم مرغ طی روزهای آتی حدود۶درصد گران می شودگفت: به علت درگیری باآنفلوانزا وممنوعیت صادرات كالاهای اساسی، صادرات تخم مرغ متوقف است.ناصر نبی پور، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه قیمت تخم مرغ نسبت به ۲۰ روز گذشته درب مرغداری حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان كاهش یافته است، اظهار داشت: هم اكنون میانگین قیمت هر كیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ۷۰۰۰ تا ۷۱۰۰ تومان است.
وی افزود: با عنایت به شروع سال تحصیلی و افزایش تقاضا برای این كالا، پیش بینی می گردد قیمت تخم مرغ طی روزهای آینده بین ۵ تا ۶ درصد افزایش یابد.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران تصریح كرد: افزایش تقاضا دلیل این مساله است و تولید هیچ مشكلی ندارد و روال عادی خودش را طی می كند.
نبی پور درباره آخرین وضعیت نهاده های تولید و شانه و كارتن هم اظهار داشت: همه نهاده ها فراوان هستند، كمبودی نیست فقط قیمت آنها گران است و مشخص نمی باشد طی یك تا دو ساعت آینده چه اتفاقی برای قیمت ها رخ می دهد.
وی درباره صادرات این كالا از كشور هم با اشاره به اینكه هنوز ایران از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان پاك نشده است، اضافه كرد: با عنایت به اینكه هنوز این مساله از جانب سازمان دامپزشكی كشور به سازمان جهانی بهداشت دام اعلام نشده، صادرات ممنوع می باشد.
این فعال بخش خصوصی افزود: هم اكنون در اصفهان برخی واحدهای تولیدی با این بیماری درگیر هستند؛ اما وضعیت شیوع نسبت به سال قبل بسیار بهبود یافته است.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه تولید نسبت به سال قبل مقداری كاهش یافته دولت اجازه صادرات نمی دهد، چون قیمت تخم مرغ در داخل بالا می رود و فعلا صادرات كالاهای اساسی ممنوع می باشد.


1397/07/02
14:44:34
5.0 / 5
5017
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد احتمال افزایش قیمت تخم مرغ، ممنوعیت صادرات كالاهای اساسی
نظر شما در مورد احتمال افزایش قیمت تخم مرغ، ممنوعیت صادرات كالاهای اساسی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴