معاون رئیس جمهوری:

التهابات ارزی درحال فروكش است

التهابات ارزی درحال فروكش است حراج كن: بوشهر- معاون پارلمانی رئیس جمهوری اظهار داشت: فروكش التهابات ارزی از روزهای گذشته شروع شده و برپایه دیدگاههای كارشناسان اقتصادی پیش بینی شده در نیمه دوم سال این روند سرعت بیشتری به خود گیرد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، حسینعلی امیری پنجشنبه شب در نشست شورای اداری استان بوشهر اضافه كرد: در این ارتباط شاخص بورس و ارزش سهام به عنوان 2 علامت مهم روند مثبت و روبه رشدی نشان می دهند.
وی اظهارداشت: اكنون دولت هم باید برای نقدینگی چاره اندیشی و از تحریم ها به عنوان یك فرصت استفاده نماید.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری اضافه كرد: در این ارتباط دولت همینطور برای تحرك بخشی به تولید ملی هم واردات بعضی از اقلام را ممنوع كرده است.
وی یادآورشد: با همه این اقدام ها بهبود شرایط اقتصادی نیازمند همراهی تمامی اركان نظام و درك درست از شرایط كشور است.
امیری اظهار داشت: نهادهای نظارتی هم در این بین نقش سترگی بر عهده دارند و باید در این عرصه بخوبی ایفای نقش كنند.
وی افزود: برخی رسانه های بیگانه تلاش در نگرانی مردم با استفاده از تبلیغات منفی ضد كالاهای اساسی و داور تلاش در تحقق خواسته های شوم خویش را دارند.
معاون رئیس جمهوری اضافه كرد: این شرایط در حالی است كه با برنامه ریزی های صورت گرفته در ارتباط با تامین كالاهای اساسی و دارو هیچ مشكلی متوجه كشور نیست.
امیری افزود: در چنین شرایطی نباید عده ای متاثر از رسانه های بیگانه قرار گیرند و برای مردم ابراز نگرانی كنند.
وی اضافه كرد: اكنون كشور در شرایط بحرانی نیست ولی در شرایط خطیری قرار گرفته كه این شرایط نیاز به اعمال قدرت ملی دارد.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری اظهارداشت: نیروی انسانی، مدیران با انگیزه، قدرت موشكی، نظامی و شرایط ژئوپولتیكی همچون مولفه های قدرت ملی هستند كه كارایی همه این عناصر در صورت وجود انسجام ملی است.
امیری تصریح كرد: چنانچه همه مولفه های قدرت ملی وجود داشته باشد ولی انسجامی در كار نباشد در این عرصه موفقیتی حاصل نخواهد شد.
وی اضافه كرد: انسجام و همدلی ضرورتی اجتناب ناپذیر است كه در شرایط كنونی جامعه بیش از پیش به آن نیاز داریم.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری تصریح كرد: امروز با وجود مقاومت مردم و همراهی سایر مولفه های قدرت ملی می توانیم از این گردنه بوجود آمده عبور نماییم.
وی اضافه كرد: امروز روز نقار و نزاع های سیاسی بی نتیجه نیست و باید همگان بیش از پیش با یكدیگر اتحاد و انسجام داشته باشند.
امیری در بخش دیگری از صحبت های خود اظهارداشت: وضعیت بین المللی كشور در سال های 91 و 92 در شرایط نامناسب بود و علاوه بر سایه سنگین قطعنامه های ظالمانه ضد كشور موج ایران هراسی روز به روز در حال افزایش بود.
وی با اشاره به اینكه ایران در مقطعی ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل قرار گرفت اظهار داشت: با این وجود برای اولین بار در تاریخ سازمان ملل ایران تنها كشوری بود كه بدون پرداخت خسارت سنگین و جنگ از فصل هفت منشور سازمان ملل خارج شد.
امیری اظهارداشت: در خارج شدن كشور از ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل حمایت های رهبری و وفادارای مردم كه برگرفته ازاعتقادات دینی آنها بود نقش قابل توجهی ایفا كرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری اظهار داشت: به دنبال خروج ایران از ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل و تحقق برجام محدودیت ها برداشته و بازارهای جهانی راه پیدا كردیم.
امیری یادآورشد: اما با این وجود با رسیدن به بهار امسال آمریكا از برجام خارج شد تا قابل اعتماد نبودن سردمداران این كشور بار دیگر درعرصه بین المللی به اثبات برسد.
وی اظهار داشت: ترامپ برخلاف مقررات از تعهدی بین المللی خارج و با اثبات بدعهدی مجدد خود آمریكا را از چندین كنوانسیون خارج كرد.
امیری اظهارداشت: آمریكا برای همپیمانان خود هم غیرقابل اعتماد شده و با همكاری صهیونسیت ها و برخی كشورهای منطقه تلاش دارد به مشكلات ایران اسلامی دامن زده و از رخنه های اقتصادی كشور استفاده كنند.
وی اظهار داشت: در این راستا وزارت خزانه داری آمریكا به عنوان اتاق جنگ، نیروهای خویش را چند برابر كرده و با همراهی سازمان جاسوسی آمریكا و حامیان خود در صدد ضربه زدن به اقتصاد ایران هستند.
امیری اضافه كرد: برخی تنگناهای بوجود آمده برای مردم كشور طی چند ماه گذشته منطق اقتصادی نداشت چونكه شاخص های معتبر و تخصصی همگی نشان از شاخص های مثبت اقتصادی كشور بودند.
وی اظهار داشت: در این راستا یك سری التهابات كشور را در برگرفت كه عمده آن حاصل تبلیغات و دروغ پراكنی آمریكا، صهیونیست ها و برخی كشورهای منطقه بود كه در بعضی جاهها سبب تولید بی اعتمادی در كشور شد.
7212/6045


1397/06/23
16:14:19
5.0 / 5
4845
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد التهابات ارزی درحال فروكش است
نظر شما در مورد التهابات ارزی درحال فروكش است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳