مدیركل اقتصاد و دارایی فارس:

276 فرصت سرمایه گذاری در فارس فراهم گردید

276 فرصت سرمایه گذاری در فارس فراهم گردید حراج كن: شیراز - مدیركل امور اقتصادی و دارایی استان فارس اظهار داشت: 276 فرصت سرمایه گذاری در 2 سال قبل در این استان فراهم و به سرمایه گذاران داخلی و خارجی عرضه شد.


بابك دایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: این فرصت های سرمایه گذاری در قالب نقشه راه تامین مالی خارجی به ارزش افزون بر 27 میلیارد دلار شناسایی شده است.
وی تصریح كرد: این فرصت های سرمایه گذاری در بخش های آب و برق، صنعت و معدن، كشاورزی، راه و حمل و نقل، بهداشت و درمان، گردشگری، عمران و شهرسازی است.
مدیركل امور اقتصادی و دارایی استان فارس با اشاره به اینكه خیلی از دستاوردهای حوزه سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی به بار نشسته است اظهار داشت: دراین مدت، 6 طرح سرمایه گذاری خارجی در استان فارس به میزان افزون بر یك میلیارد دلار جلب شده است.
وی خاطرنشان كرد: جذب سرمایه گذاری خارجی زمینه توسعه و اشتغال بیشتر در استان را فراهم می آورد.
دایی با بیان بعضی از مشخصات طرح های سرمایه گذاری در استان افزود: تولید قوطی فلزی توسط شركت تكامل گستر نوین صفا به ارزش كل سرمایه گذاری 7.3 میلیون یورو در شهرك صنعتی بزرگ شیراز و عرضه خدمات حمل و نقل هوایی توسط شركت هواپیمایی سپهران شیراز به ارزش كل سرمایه گذاری 58 میلیون دلار در شیراز همچون این طرح های سرمایه گذاری است.
وی اظهار داشت: احداث نیروگاه خورشیدی به ظرفیت چهار مگاوات در شهرستان سروستان توسط شركت بهناد انرژی پارس لیان به ارزش كل سرمایه گذاری 4.5 میلیون دلار از دیگر طرح های سرمایه گذاری خارجی است كه به بار نشسته است.
مدیركل امور اقتصادی و دارایی استان فارس اظهار داشت: همینطور تولید كنسانتره كرومیت توسط شركت آركا تجارت راه ابریشم به ارزش كل سرمایه گذاری 2.5 میلیون دلار در شهرستان نی ریز و احداث آزمایشگاه مركزی شیراز توسط شركت ایتالبز با همكاری دانشگاه شیراز به ارزش كل سرمایه گذاری 62 میلیون دلار دو طرح بزرگ دیگر در این حوزه می باشد.
این مقام مسئول از تخصیص اعتبار 3.8 میلیارد دلاری از محل تسهیلات تامین مالی خارجی برای 10 طرح سرمایه گذاری دیگر در استان فارس اطلاع داد.
وی اظهار داشت: استان فارس دارای 10 طرح تسهیلات تامین مالی خارجی به ارزش افزون بر 3.8 میلیارد دلار است كه برای 7 طرح به ارزش 2.9 میلیارد دلار گشایش اعتبار صورت گرفته و سه طرح به ارزش 900 میلیون دلار در صف گشایش اعتبارات اسنادی قرار دارد.
دایی تصریح كرد: عمده طرحهای فاینانس استان در حوزه صنعت، حمل و نقل و نیروگاه و بیمارستان است؛ همینطور تعداد 17 طرح دیگر به ارزش افزون بر 2.6 میلیارد دلار در حوزه های آب و فاضلاب، حمل و نقل و دیگر بخشها شناسایی و برای استفاده از تسهیلات تامین مالی خارجی (فاینانس) معرفی شده اند.
6113 / 2027


1397/06/21
13:48:06
5.0 / 5
4776
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , انرژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد 276 فرصت سرمایه گذاری در فارس فراهم گردید
نظر شما در مورد 276 فرصت سرمایه گذاری در فارس فراهم گردید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱