استاندار سمنان:

اقتصاد مقاومتی از مسیر ظرفیت های بومی محقق شدنی است

اقتصاد مقاومتی از مسیر ظرفیت های بومی محقق شدنی است حراج كن: سمنان- استاندار سمنان اظهار داشت: شناسایی و بهره برداری از ظرفیت ها و نیازهای بومی در استان لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، سید شهاب الدین چاوشی روز یكشنبه در نشست ستاد مقاومتی استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری اضافه كرد: طرح اقتصاد مقاومتی باید بر مبنای شناخت دقیق از ظرفیت ها، اولویت ها و تاثیرگذاری آن ها بر رونق اقتصادی استان ارائه شود و با تحقق این رویكرد به صورت حتم رشد چشمگیری در شكوفایی اقتصاد و اشتغالزایی استان خواهیم داشت.
وی با اشاره به ظرفیت های مهم برای اشتغالزایی در استان سمنان و لزوم شناسایی و اطلاع رسانی آن ها، بیان كرد: اشتغال پایدار در بخش های مختلف استان بخصوص گردشگری و صنعت باید بر پایه توانمندی های هر منطقه بازبینی شود تا كانون اقتصاد و تولید در این استان پویا شود.
استاندار سمنان، استفاده از نخبگان و دانشگاهیان در توسعه و پیشرفت استان در زمینه های مختلف را حائز اهمیت برشمرد و اظهار داشت: استادان و صاحب نظران با ارائه راهكارها و دیدگاه ها نقش موثری در كمك و همراهی مسئولان ایفا كرده و با بهره گیری از علم آن ها، تولید ثروت و سرمایه در استان سمنان افزایش می یابد.
وی، نقص و نقض قوانین را باعث رنجش جامعه عنوان و خاطرنشان كرد: شفافیت در قوانین و اجرای آن ها اعتماد عمومی را نسب به نظام سیاسی كشور ارتقا می دهد.
چاوشی با اشاره به برخی قوانین دست و پا گیر در جامعه، اضافه كرد: قوانین به گونه ای تدوین شود كه روند انجام بعضی از امور اداری كوتاه تر شود و موانع موجود در اقتصاد كشور رفع گردد.
به گفته وی، گستردگی استان سمنان و دارابودن روزهای آفتابی از ظرفیت های مهم به منظور بهره مندی از انرژی خورشیدی در جهت تولید ثروت از منابع خدادادی است.
استاندار سمنان با اشاره به كشت هیدروپونیك و تكنولوژی های جدید در بخش كشاورزی، تصریح كرد: توسعه كشت گلخانه ای در شهرستان های استان منجر به تحول اقتصادی و اشتغال پایدار برای نیروهای بومی و جوان است.
وی اظهارداشت: كشت گلخانه ای در یكهزار هكتار از اراضی استان سمنان با سهم بندی مشخص هر شهرستان، زمان بندی و ارائه اهداف كوتاه و دراز مدت آن بعنوان یكی از مصوبات این جلسه است.
چاوشی با بیان این كه كشت گیاهان دارویی از دیگر مصوبات جلسه امروز اقتصاد مقاومتی است، افزود: توسعه كشت گیاهان دارویی در مناطق مختلف و مستعد استان شناسایی شود و پیگیری این امر در دستور كار باشد.
وی، توسعه پرورش شتر و شترمرغ را از دیگر ظرفیت های استان سمنان برشمرد و اظهار داشت: توسعه پرورش شتر و شترمرغ با عنایت به سازگاری آن ها با شرایط آب و هوایی سمنان از اولویت های اقتصاد مقاومتی این دیار است.
استاندار سمنان با اشاره به مصوبه چهارم جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، خاطرنشان كرد: تولید شكارگاه های خصوصی با حفظ و تكثیر گونه های موجود با هدف توسعه و ترویج گردشگری و تامین گوشت باید با جدیت در دستور كار باشد و از مصوبات این جلسه است.
به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان سمنان با حضور فرمانداران و جمعی از مسئولان استانی در سالن مدیریت بحران استانداری چهار مصوبه داشت كه شامل توسعه كشت گلخانه ای در یكهزار هكتار، توسعه كشت گیاهان دارویی، توسعه پرورش شتر و شترمرغ و تولید شكارگاه های خصوصی بود.
به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، بخش كشاورزی در استان سمنان بیش از 45 هزار بهره بردار دارد و با مصرف حدود 87 درصد آب تولیدی استان، سالانه بیش از یك میلیون و 400 هزار تن انواع تولیدات دارد.
9891/6103


1397/06/18
14:26:51
5.0 / 5
4669
تگهای خبر: اقتصاد , انرژی , اهدا , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اقتصاد مقاومتی از مسیر ظرفیت های بومی محقق شدنی است
نظر شما در مورد اقتصاد مقاومتی از مسیر ظرفیت های بومی محقق شدنی است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲