در آستانه عیدغدیر صورت گرفت؛

بازار سیاه پول های نو در آستانه عید غدیر، فروش اسكناس های كمیاب

بازار سیاه پول های نو در آستانه عید غدیر، فروش اسكناس های كمیاب حراج كن: هرچند توزیع اسكناس های ۵۰۰ و ۱۰۰۰ تومانی توسط شعب بانك ها تقاضای خرید از دستفروشان را كاهش داده، اما خرید و فروش اسكناس های كمیاب هنوز در بازار رونق خویش را دارد.


به گزارش حراج كن به نقل از مهر، سنت عیدی دادن پول نو در اعیاد بخصوص عید غدیر از دیرباز در بین مردم ایران جایگاه داشته است. در همین راستا هر سال با نزدیك شدن به عید غدیر بازار سیاه پول نو رونق می گیرد و خرید و فروش اسكناس نو در بعضی نقاط شهر بخصوص محدوده میدان فردوسی تهران بیش از گذشته به چشم می خورد.
گزارش میدانی از چهار راه استانبول حاكی از این است كه دلال ها بیشتر بر روی فروش اسكناس و مسكوكی كه تولید آنها متوقف شده مانور می دهند به صورتی كه برای خرید هر قطعه اسكناس ۱۰۰ یا ۲۰۰ تومانی باید حدود ۵۰۰ تومان هزینه كرد.
روند افزایشی قیمت بر روی اسكناس های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومانی كه از جانب بانك ها در حال عرضه است كمتر به چشم می خورد، یك بسته ۱۰۰ تایی ۵۰۰ تومانی حدود ۷۰ هزار تومان، یك بسته اسكناس ۱۰۰ تایی هزار تومانی حدود ۱۲۰ هزار تومان و یك دسته ۱۰۰ تایی دو هزار تومانی حدود ۲۲۰ هزار تومان قیمت دارد.
بر اساس گزارش پژوهشكده پولی و بانكی، هر چند اقدام بانك مركزی در توزیع پول نو در سالیان گذشته رونق بازار اسكناس فروش ها را كساد كرده؛ اما هنوز در مناطقی مانند چهار راه استانبول می توان دسته های اسكناس نو را جلوی اسكناس فروش ها مشاهده كرد كه در این ایام هنوز بازار خویش را دارند و دسته های اسكناس را تا حدود ۲۰ درصد گران تر به مردم می فروشند.
این در حالی است كه توزیع اسكناس نو ۵۰۰ و ۱۰۰۰ تومانی به مناسبت اعیاد فرخنده قربان و غدیر، از تاریخ ۳ شهریور تا ۷ شهریور با استفاده از شعب منتخب بانك های عامل در سطح استان تهران انجام شده و امروز آخرین مهلت دریافت اسكناس نو از شعب بانك ها است.

1397/06/08
19:29:50
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: بازار , بانك , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بازار سیاه پول های نو در آستانه عید غدیر، فروش اسكناس های كمیاب
نظر شما در مورد بازار سیاه پول های نو در آستانه عید غدیر، فروش اسكناس های كمیاب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵