رئیس شورای رقابت اعلام كرد

احتمال افزایش قیمت خودرو، فرمول های منطقی به كار می گیریم

احتمال افزایش قیمت خودرو، فرمول های منطقی به كار می گیریم حراج كن: رییس شورای رقابت با اشاره به اینكه در هفته آینده جلسه ای برای بررسی قیمت خودرو برگزار می شود، از احتمال افزایش قیمت ها برپایه فرمول های علمی و منطقی و با كمك بانك مركزی اطلاع داد.


به گزارش حراج كن به نقل از مهر، رضا شیوا در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبكه دوم با اشاره به اینكه قیمت ها را نباید بی ضابطه افزایش داد، اظهار داشت: مقرر است هفته آینده در شورای رقابت درباره قیمت خودرو بحث و بررسی داشته باشیم.
وی اضافه كرد: احتمال دارد از بانك مركزی بخواهیم سبد خودروهایی را كه برای آن دستورالعمل قیمت عرضه می نماییم، میزان تغییر قیمت هایش را در چند ماه اخیر ارزیابی كند؛ شورای رقابت برپایه درصد تغییرات و فرمول های خود این تغییرات را به قیمت خودروها اضافه می كند.
شیوا با اشاره به اینكه در شرایط كنونی باید نظارت كامل را بر روی همه موارد داشته باشیم، اضافه كرد: میزان افزایش تورم بر هر نوع خودروی تولید داخل را به صورت جداگانه از بانك مركزی استعلام می گیریم و متناسب با آن به قیمت خودروها اضافه می نماییم.
وی با اشاره به اینكه وقتی اقتصاد از حالت تعادل خارج می گردد فرمول ها هم با حالت عادی متفاوت می باشد، اظهار داشت: در فرمول مد نظر ما، تورم بخشی را در نظر می گیریم و بهره وری ۲ درصد به نفع مصرف كننده را از آن كسر می نماییم و بهبود كیفیت خودروها را هم در قیمت گذاری در نظر می گیریم؛ اگر كیفیت، بهتر شده باشد ۳ درصد اضافه و اگر بهتر نشده باشد ۳ درصد كم می نماییم.
رئیس شورای رقابت اضافه كرد: خودروسازان تولید خویش را كم نكردند اما تقاضا افزایش یافته و بعضی از افراد نه برای مصرف بلكه برای سرمایه گذاری خودرو خریداری می كنند.

1397/06/01
13:31:50
5.0 / 5
4782
تگهای خبر: بانك , تورم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد احتمال افزایش قیمت خودرو، فرمول های منطقی به كار می گیریم
نظر شما در مورد احتمال افزایش قیمت خودرو، فرمول های منطقی به كار می گیریم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲