تغییر قیمت سیمان بدون هماهنگی سازمان حمایت غیرقانونی است

تغییر قیمت سیمان بدون هماهنگی سازمان حمایت غیرقانونی است حراج كن: تهران- معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان تاكید كرد، هرگونه تغییر قیمت سیمان و محصولات «سیمان بر»، بدون هماهنگی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان غیرقانونی است و با آن برخورد می گردد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، «شهرام میرآخورلو» اضافه كرد: برپایه ابلاغیه ریاست جمهوری، دستگاه متولی بررسی و كارشناسی قیمت، سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان است و دبیرخانه كارگروه كنترل بازار در نهایت بعد از بررسی نظرات كارشناسی، نسبت به تایید تغییرات قیمت اعمال خواهد نمود.
وی افزود: درخواست تغییرات قیمت سیمان و محصولات «سیمان بر» همچون صنایع بتونی و صنایع تولید تیرچه بلوك هنوز در سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان و دبیرخانه كارگروه كنترل بازار مطرح نشده است.
میرآخورلو تصریح كرد، هرگونه افزایش قیمت این محصولات غیر قانونی است و با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی پیرامون نحوه افزایش قیمت هم توضیح داد: این شركت ها در صورتیكه تمایل به تغییر قیمت دارند، باید درخواست خویش را به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان ارائه دهند تا بعد از بررسی، در صورتیكه شرایط لازم را داشت، نسبت به اعمال قیمت جدید اقدام گردد.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان با یادآوری اینكه تغییر قیمت در حدود 12 درصد نسبت به ابلاغیه هفته گذشته انجمن صنایع سیمان اتفاق افتاده است، اظهار داشت: برای این افزایش قیمت، هیچ هماهنگی با سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان انجام نشده است؛ صنایع پایین دست صنعت سیمان هم بر همان مبنا نسبت به افزایش قیمت های خود اقدام نمود كه مكاتبات لازم با استفاده از سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان با انجمن مربوطه در خصوص بازگشت قیمت ها انجام شده؛ در صورتیكه واحدهای تولیدی از این اقدام تمكین نكنند، مشمول برخورد تعزیرات حكومتی خواهند شد.
به گفته میرآخورلو، شركت ها باید مدارك و مستندات لازم را برای بهای تمام شده و لزوم تغییر قیمت به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان ارائه دهند.
«عبدالرضا شیخان» دبیر انجمن صنفی كارفرمایان صنعت سیمان اوایل تیرماه امسال درمورد شایعه افزایش قیمت این محصول اظهار داشت: كارشناسی افزایش قیمت سیمان انجام شده و مذاكراتی صورت گرفته است.
«افزایش قیمت بعد از جلسه نهایی با یكی از معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت و هماهنگی لازم نهایی و اجرا می گردد و این مورد 2 هفته زمان خواهد برد؛ میزان افزایش نرخ فروش سیمان بعد از نشست مربوطه، تایید و نهایی خواهد شد.»
اقتصام** 1559** 2023


1397/05/06
14:15:45
5.0 / 5
4368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تغییر قیمت سیمان بدون هماهنگی سازمان حمایت غیرقانونی است
نظر شما در مورد تغییر قیمت سیمان بدون هماهنگی سازمان حمایت غیرقانونی است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱