قدیمی ترین اثر خواهران «برونته» حراج شد

قدیمی ترین اثر خواهران «برونته» حراج شد حراج كن: خواهران «برونته» سه خواهر انگلیسی بودند كه كتاب‌هایشان در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ قرن نوزدهم میلادی منتشر گردید و آثارشان جزو آثار كلاسیك ادبیات جهان قرار دارد. یك نقاشی از این سه خواهر مشهور ادبیات انگلیسی كه به اشتباه خریداری شده بود، در یك حراجی ۵۰ هزار پوند فروخته شد.


«تلگراف» نوشت: یك نقاشی از سه خواهر مشهور ادبیات انگلیسی كه به اشتباه خریداری شده بود، در یك حراجی ۵۰ هزار پوند فروخته شد. 
 
این پرتره را «سر ادوین لندسیر» از «امیلی»، «آن» و «شارلوت برونته» كشیده و یكی از دو پرتره گروهی موجود از این سه خواهر شمرده می‌شود. «لندسیر» در سال ۱۸۳۳ وقتی این خواهرهای نویسنده به یوركشایر شمالی رفته بودند، با آن‌ها ملاقات كرد. او در آن زمان نقاشی جوان بود و هنوز به هنرمند محبوب ملكه ویكتوریا تبدیل نشده بود. تاریخ خلق این اثر به سال ۱۸۳۴ برمی‌گردد. 
 
در این نقاشی جزییاتی همچون دندان جلوآمده‌ «امیلی برونته» و دستبندی كه در یادگاری‌های خاندان «برونته» بر جای مانده، به خوبی دیده می‌شود. 
 
فروشنده نا‌شناس این اثر، یك دهه پیش برای خرید اثری از یك حراجی اقدام كرد و وقتی برای بردن آن كار رفت، به او گفته شد اثر خریداری‌شده‌اش به اشتباه به فرد دیگری داده شده و او می‌تواند تابلویی با‌‌ همان قیمت را كه پرتره‌ای از سه زن را به تصویر كشیده، صاحب شود. 
 
او كه آن زمان احساس شكست می‌كرد، وقتی دید یكی از زنان تصویرشده، كتاب و قلم در دست دارد همه تلاشش را انجام داد تا به هویت آن‌ها پی ببرد و متوجه شد این نقاشی نادر سه خواهر «برونته» را نشان می‌دهد و هزاران پوند ارزش دارد. 
 
خریدار این نقاشی هم كه نامی از او فاش نشده، سرمایه‌گذاری هنری است و قصد دارد پس از بررسی‌های بیشتر درباره این پرتره تاریخی، آن را به حراج بگذارد. 
 
خواهران «برونته» سه خواهر انگلیسی بودند كه كتاب‌هایشان در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ قرن نوزدهم میلادی منتشر شد و آثارشان جزو آثار كلاسیك ادبیات جهان قرار گرفت. «شارلوت برونته» متولد ۲۱ آوریل ۱۸۱۶، «امیلی برونته» متولد ۳۰ جولای ۱۸۱۸ و «آن برونته» متولد ۱۷ ژانویه ۱۸۲۰ فرزندان «پاتریك برونته» در یوركشایر غربی به دنیا آمدند. آن‌ها دارای دو خواهر دیگر نیز بودند كه در كودكی از دنیا رفتند. برادرشان «برانول» نیز یك شاعر و نقاش مشهور به شمار می‌رود. 
 
در سال ۱۸۴۶ این سه خواهر كتاب شعری را با هزینه خود منتشر كردند و برای انتشار آن اسامی مستعار «كارر» برای شارلوت،» الیس» برای امیلی و «اكتون» را انتخاب كردند، البته این كتاب موفقیتی به دست نیاورد و پس از آن خواهران به نوشتن رمان روی آوردند. سپس كتاب‌های «اگنس‌گری» توسط آن و «جین ایر» توسط «شارلوت» در سال ۱۸۴۷ به چاپ رسیدند كه در این سال «جین ایر» جزو پرفروش‌ترین آثار به شمار می‌رفت. در سال ۱۸۴۸ امیلی رمان «بلندی‌های بادگیر» و آن داستان «مستاجر عمارت وایلدفل» را منتشر كرد. 
 
 «امیلی» ۳۰ ساله و «آن» ۲۹ ساله به فاصله شش ماه بر اثر ابتلا به ذات‌الریه در سال‌های ۱۸۴۸ و ۱۸۴۹ جان خود را از دست دادند. برادرشان نیز بر اثر همین بیماری درگذشت. «شارلوت» به نوشتن ادامه داد و ازدواج كرد، اما او هم در مارس ۱۸۵۵ قربانی ذات‌الریه شد. 
1396/04/27
19:23:17
5.0 / 5
5387
تگهای خبر: حراج , حراج تابلو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قدیمی ترین اثر خواهران «برونته» حراج شد
نظر شما در مورد قدیمی ترین اثر خواهران «برونته» حراج شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲