با حضور اردكانیان و آذری جهرمی

سند اشتغالزایی 100هزار نفری بین دو وزارتخانه به امضا رسید

سند اشتغالزایی 100هزار نفری بین دو وزارتخانه به امضا رسید حراج كن: تهران- وزیر نیرو و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تولید اشتغال، رونق اقتصادی و افزایش بهره وری در حوزه های آب و برق با بهره گیری از ارتباطات و فناوری اطلاعات، سند اقدام مشتركی را امضا كردند كه برپایه آن مقرر است 100هزار فرصت شغلی در بستری آی.سی.تی تولید شود.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت نیرو، سند اقدام مشترك دو وزارتخانه در زمینه توسعه كاربردهای تكنولوژی های جدید فاوا (ICT) در صنعت آب و برق با حضور رضا اردكانیان وزیر نیرو ومحمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل وزارت نیرو به امضا رسید.
بر اساس این سند كه برای توسعه كاربردهای تكنولوژی های جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات در صنعت آب و برق تهیه و تدوین شده، تولید 100 هزار فرصت شغلی در بستر آی.سی.تی(ICT) و در قالب 20 هزار شركت كسب و كار نوپا، یك هزار شركت متوسط، 100 شركت بزرگ و پنج شركت بین المللی پیش بینی شده است.
با اجرای این سند، ضمن تولید فرصت های شغلی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات صنعت برق، كنتورهای آب و برق، كلیدها، پست های برق و روشنایی معابر هوشمند می گردد و میزان مصرف آب و برق كاسته می شود.
براساس مطالعات انجام شده، اجرای آزمایشی شبكه هوشمند توزیع و مصرف آب و برق، توسعه ظرفیت مخابرات و انتقال داده برای كاربردهای هر دو حوزه نیرو و ICT با استفاده از زیرساخت های شبكه توزیع برق، راه اندازی و توسعه بازار الكترونیكی آب و برق با مشاركت بخش خصوصی و طراحی و راه اندازی آزمایشی پلت فرم دسترسی پذیری داده ها و خدمات حوزه آب و برق در اولویت قرار گرفته اند.
در این سند با مشخص شدن شاخص های رسیدن به اهداف در بخش های مختلف، اجرا، مدیریت و نظارت كلان آن برعهده معاونت های تخصصی مربوط در 2 وزارتخانه خواهد بود و مجریان توسط شركت ها و سازمان های ذیربط در دو وزارتخانه معرفی می گردند.
اقتصام**2078** 2023


1397/04/27
13:45:09
5.0 / 5
4379
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سند اشتغالزایی 100هزار نفری بین دو وزارتخانه به امضا رسید
نظر شما در مورد سند اشتغالزایی 100هزار نفری بین دو وزارتخانه به امضا رسید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳