در گفت وگو با ایرنا؛

مدیر نفتی: برنامه هایی بر پایه تجربه تحریم پیشین داریم

مدیر نفتی: برنامه هایی بر پایه تجربه تحریم پیشین داریم حراج كن: تهران- مدیرعامل شركت پایانه های نفتی ایران با عنایت به روند بارگیری روزانه، تهدیدهای آمریكا بر روند صادرات نفت ایران را بی تاثیر دانست و اظهار داشت: بر مبنای تجربه دوران تحریم، اقدام ها و برنامه هایی را آماده كرده ایم.


«سیدپیروز موسوی» امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا ادامه داد: به صورت 100 درصد مطابق اهداف نظام و وزارت نفت حركت می نماییم و هر آنچه اعلام كنند انجام می دهیم.
وی اضافه كرد: شاید در نحوه عملیات صادرات، مطابق برنامه های وزارت نفت تغییراتی داده شود.
موسوی تصریح كرد «تحریم های احتمالی آمریكا تابحال بر روند صادرات نفت ایران تاثیری نگذاشته است» و اظهار داشت: بعد از برجام، شاهد رشد گسترده ای در صادرات نفت كشور بودیم كه این روند، اكنون هم تداوم دارد.
وی درباره میانگین صادرات از پایانه خارگ، افزود: روزانه حدود 2 میلیون و 200 تا 2 میلیون و 250 هزار بشكه نفت خام از پایانه خارگ صادر می گردد كه البته باید توجه داشت از سایر پایانه ها هم صادرات نفت انجام می گردد.
این مسوول با بیان این كه مشتریان سنتی ما همانند گذشته اقدام به دریافت نفت از پایانه خارگ كرده اند، اضافه كرد: این نفتكش ها نفت ایران را به مقصد كشورهای اروپایی و آسیایی حمل می كنند.
وی چین، هند، تركیه، ژاپن و كره جنوبی را بزرگ ترین خریداران نفت ایران خواند و ادامه داد: میزان صادرات نفت ما به اروپا هم بعد از برجام نسبت به دوران ماقبل تحریم، افزایش زیادی یافت كه همچنان ادامه دارد.
موسوی درباره برنامه پایانه های نفتی ایران برای مقابل با تشدید تحریم های آمریكا، اظهار داشت: به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا 18 اردیبهشت ماه امسال با تكرار افترا هایی ضد ایران، از برجام خارج شد و اعلام نمود تحریم های یكجانبه تعلیق شده كشورش ضد ایران را در فرصتی 90 تا 180 روزه باز می گرداند؛ این تصمیم با موضع گیری های مختلف از جانب كشورهای مختلف بویژه اتحادیه اروپا مواجه گردید.
همچنین، خبرگزاری رویترز به نقل از یك مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریكا اعلام نمود: دولت این كشور به كشورهای مشتری نفت ایران گفته كه باید از ماه نوامبر تمام خرید نفت خود از تهران را متوقف كنند و بعید است كه معافیتی در این زمینه به كشورها داده شود.
میزان صادرات نفت و میعانات گازی ایران حدود 2.6 میلیون بشكه در روز است كه 90 درصد آن از پایانه نفتی جزیره خارگ صادر می گردد.
اقتصام**2022*1961*


1397/04/08
15:33:09
5.0 / 5
4764
تگهای خبر: خرید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مدیر نفتی: برنامه هایی بر پایه تجربه تحریم پیشین داریم
نظر شما در مورد مدیر نفتی: برنامه هایی بر پایه تجربه تحریم پیشین داریم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱