فرمان رییس جمهوری به دستگاه ها؛

اجناس داخل انبارها به سرعت روانه بازار شوند

اجناس داخل انبارها به سرعت روانه بازار شوند حراج كن: تهران- رئیس دفتر رئیس جمهوری مبحث گرانی را از مهمترین موضوعات مطرح شده در نشست امروز هیات دولت عنوان نمود و اظهار داشت: رییس جمهوری امروز بر این مساله تاكید نمودند و دستور دادند برای مهار گرانی همه دستگاه های ذیربط ورود كنند و اجناس داخل انبارها به سرعت در اختیار مردم قرار گیرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمود واعظی » روز چهارشنبه در انتها جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اضافه كرد: هم اكنون شاهد می باشیم حتی بخش هایی كه ارز چهارهزار و 200 تومانی دریافت می كنند، محاسباتی كه برای فروش می كنند با ارز بالاتر است و رییس جمهوری خواست تمام دستگاه های ذیربط به این مورد رسیدگی كنند. از سوی دیگر، اجناسی كه در انبارها هست باید به سرعت روانه بازار شود و در اختیار مردم قرار گیرد.
رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره گرانی خودرو اظهار داشت: طی چند روز گذشته، فضای روانی و احساسی بوجود آمد و در جلسه امروز خواسته شد كه خودروسازان با قیمت های مصوب، خودرو را در اختیار مردم قرار دهند.
واعظی با اشاره به اینكه مبحث گرانی از موضوعات جدی است، اظهار داشت: رییس جمهوری امروز بر این مساله تاكید و همه وزیران و دستگاه ها را مسئول كردند و قرار شد روز دوشنبه هفته آینده ایشان جلسه ای برای تصمیم گیری نهایی داشته باشند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: مرتبط با ارز هم مواردی كه ثبت سفارش می نماییم، ارز 4 هزار و 200 تومانی در اختیار آن ها قرار می دهیم و مشكلی در این زمینه نداریم.
وی در پاسخ به اینكه آیا دستورالعمل خاصی هم در باره این مورد تهیه شده است، تصریح كرد: در جلسه امروز اولویت ها تعیین شد اما باید توجه داشت كه این مسائل موضوعاتی است كه باید با اصناف، تولید كنندگان، اتاق بازرگانی و بخش خصوصی مشورت شود تا برای اجرای آن اقناع صورت گیرد.
وی در پاسخ به سوالی درباره مسكوت ماندن لایحه الحاق ایران به كنوانسیون مبارزه با تروریسم و اینكه برخی به دنبال حداكثر سازی مطالبات از دولت هستند، اظهار داشت: ما از سوی دولت از رهبری قدردانی می نماییم كه دستور دادند جلسه سران قوا برای موضوعات اقتصادی برگزار گردد.تاكنون دو جلسه تشكیل شده و جلسه سوم هم در آینده نزدیك برگزار می شود.
وی تصریح كرد: الان شرایط كشور به گونه ای است كه اتاق های فكر در منطقه و آمریكا و رژیم صهیونیستی تشكیل شده تا از فرصت خروج امریكا از برجام استفاده كنند و به طور مرتب سیگنال های منفی برای افكار عمومی بفرستند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری افزود: اگر تا روز گذشته برخی اختلاف سلیقه ها وجود داشت الان نباید اختلاف نظرها ابزاری در دست مخالفین باشد و ما باید ابعاد مختلف تصمیمات را در نظر بگیریم و نباید اقداماتی كه به نفع كشور هست را به علت برخی دیدگاه های سیاسی و جناحی نادیده گرفت.
وی با اشاره به اینكه مطالبی كه درمجلس درباره لایحه مبارزه با پولشویی عنوان شد درست نیست، اظهار داشت: اینكه بعضی از نمایندگان بخواهند صفاتی به دیگران بدهند در شان نمایندگان نیست.
واعظی با اشاره به اینكه درخواست عضویت در این كنوانسیون در دولت دهم انجام شده است و ارتباطی با این دولت ندارد، اضافه كرد: همین آقایانی كه الان با آن مخالفت می كنند، در دولت دهم حامی آن دولت بودند. چه شده است آن روز سكوت كردند و امروز مخالفت می كنند.
وی یادآورشد: به نظر می رسد این گونه اقدامات، سیگنال های منفی هم به جامعه و هم به خارج از كشور می دهد و لازم است هماهنگی ها بیشتر شود.
واعظی همینطور درباره گفت و گوی تلفنی روز گذشته رئیس جمهوری با امانوئل مكرون رئیس جمهور فرانسه و اینكه آیا اروپا جدیت لازم را برای حفظ برجام دارد اظهار داشت: باتوجه به تماس تلفنی روز گذشته كه بسیار مفصل بود و تماس های تلفنی جداگانه كه در فرصت های دیگر با رئیس جمهور فرانسه، صدر اعظم آلمان و نخست وزیر انگلیس داشتند و همینطور تماس هایی كه آقای ظریف با همتایان خودشان داشت؛ تردید نداریم كه اروپا از نظر اراده سیاسی تلاش می كند برجام را حفظ و خواسته های ایران را محقق كند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به اینكه دنیای امروز دنیای به هم تنیده ای هست، تصریح كرد: خیلی از شركت هایی كه به اسم شركت های اروپایی هستند اینها ممكن است كسانی برای آنها در آمریكا كار كنند و یا سهامدارانشان آمریكایی باشند و محدودیت هایی دارند.
وی افزود: اینها مسائلی است كه بعنوان یك مشكل بر سر راه وجود دارد ولی به هر حال خود آقای مكرون و اتحادیه اروپا هم از ما خواستند مذاكرات فشرده داشته باشیم و الان تیم مذاكره كننده ما با طرف های خود مرتب تبادل اطلاعات می كنند تا به نقطه قابل قبول برسند.
واعظی با اشاره به اینكه طی هفته های اخیر مرتب در حال مذاكره هستیم و گام هایی هم برداشته شد و به پیش رفتیم، اظهار داشت: همین كه مرتب رئیس جمهور فرانسه و یا دیگران تماس می گیرند، نشان دهنده این است در مدت كوتاه گام هایی برداشته شده ولی هنوز توافق نشده و مقرر است «بسته اجرایی همكاری های اقتصادی» را زودتر به ما بدهند.
رئیس دفتر رئیس جمهور همینطور در پاسخ به سوالی درباره تخصیص محلی برای برگزاری تجمعات و اینكه درخواست مجوز برای برگزاری راهپیمایی با اصل آزادی اجتماعات مغایرت دارد، اظهار داشت: هیچ كشوری را سراغ دارید كه بخواهند راهپیمایی انجام دهند و بعد نروند مجوز بگیرند.
وی ادامه داد: نه در قانون اساسی ما و نه در هیچ قانون دیگری از كشورهای دنیا، چنین نیست. وقتی عده ای می خواهند اعتراضی كنند، اجازه می گیرند و مسیرش را هم مشخص می كنند.
واعظی اضافه كرد: كسی كه خواهان مجوز است باید از كانون، حزب و گروه شناخته و ثبت شده باشد و ما هم داریم مقدمات این كار را فراهم می نماییم
رئیس دفتر رئیس جمهور همینطور درباره پیامك هایی كه روز یكشنبه در مجلس برای نمایندگان ارسال شد، تصریح كرد: به هر حال در مجلس موافق و مخالف از این پیامك ها رد و بدل می گردد.
وی افزود: اینكه بامداد اول وقت این افراد را جلوی مجلس جمع كردند معلوم هم هست چگونه جمع شدند یا بیایند در مجلس تابلو آویزان كنند و طومار جمع كنند؛ این نوع كارها مناسب نمی باشد.
واعظی خاطرنشان كرد: اینكه فضا سازی شود تا كاری انجام نشود ممكن است برای یك یا دو مبحث بشود ولی كار، كار پسندیده ای نیست.
سیام**2021**1449


1397/03/24
12:27:29
5.0 / 5
4373
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اجناس داخل انبارها به سرعت روانه بازار شوند
نظر شما در مورد اجناس داخل انبارها به سرعت روانه بازار شوند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵