نقشه راه تامین مالی سرمایه گذاری در خراسان رضوی تدوین شد

نقشه راه تامین مالی سرمایه گذاری در خراسان رضوی تدوین شد حراج كن: مشهد - مدیركل دفتر جذب و پشتیبانی از سرمایه گذاری خارجی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: امسال برای اولین بار نقشه راه تامین مالی برای ظرفیت های سرمایه گذاری در استان با استفاده از جذب سرمایه گذاران خارجی تدوین شد.


شكوه میرشاهی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: در این راستا فرصتهای سرمایه گذاری استان از دستگاه های اجرایی مختلف و هم طرح های عمرانی آنها احصا شد تا بتوان با استفاده از جذب سرمایه گذار خارجی برای پروژه ها سرمایه گذاری كرد.
وی بیان كرد: سرمایه گذاران خارجی كه به این دفتر رجوع می كنند متقاضی سرمایه گذاری به صورت مستقیم یا به صورت فاینانس (پرداخت وام به پروژه ها) هستند كه با عنایت به شرایط كنونی سرمایه گذاران بیشتر فاینانس تقاضا می كنند.
وی اظهار نمود: بر این اساس بعضی از پروژه های عمرانی مانند پروژه ریلی مشهد – گركان یا پروژه تصفیه خانه فاضلاب انتفاعی شده است تا بتوان تامین مالی این پروژه ها را برعهده سرمایه گذار خارجی گذاشت.
مدیركل دفتر جذب و پشتیبانی از سرمایه گذاری خارجی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: هدفگذاری امسال برای جذب سرمایه گذاری خارجی در استان یك میلیارد و 50 میلیون دلار است و از ابتدای امسال از بین شمار زیادی متقاضیان سرمایه گذاری كه به این دفتر مراجعه نموده اند، یك سرمایه گذار آلمانی برای ساخت هتلی چهار ستاره با سرمایه گذاری 13 میلیون دلاری موفق به كسب مجوز شده است.
میرشاهی افزود: هدف اصلی در جذب سرمایه گذاری خارجی برای صنایع استان در حوزه تكنولوژی های جدید و تاسیسات و ماشین آلات هایتك (با فناوری پیشرفته) است.
وی بیان كرد: در حوزه انرژی های تجدیدپذیر با اینكه ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه ای در استان وجود دارد اما تابحال در جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه های انرژی های تجدیدپذیر خراسان رضوی موفق عمل نكرده ایم.
وی اظهار نمود: سرمایه گذاران از كشورهای مختلف خواستار سرمایه گذاری در خراسان رضوی هستند اما بیشترین متقاضیان خارجی برای سرمایه گذاری در این استان را افغانستانی ها تشكیل می دهند.
7489/5132


1397/03/13
18:01:10
5.0 / 5
4675
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نقشه راه تامین مالی سرمایه گذاری در خراسان رضوی تدوین شد
نظر شما در مورد نقشه راه تامین مالی سرمایه گذاری در خراسان رضوی تدوین شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲