نماینده مجلس:

دستگاه های اجرایی به اعتبارات دولتی اكتفا نكنند

دستگاه های اجرایی به اعتبارات دولتی اكتفا نكنند حراج كن: بیرجند - نماینده مردم طبس، بشرویه، فردوس و سرایان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مدیران دستگاه های اجرایی نباید فقط به اعتبارات دولتی اكتفا كنند بلكه باید از توان سایر اعتبارات همچون اقتصاد مقاومتی، سازمان های توسعه گر و خیران استفاده گردد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا محمدرضا امیرحسنخانی شنبه شب در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اضافه كرد: اعتقاد داریم اگر مردم وارد اقتصاد شوند خیلی از مشكلات اقتصادی خراسان جنوبی رفع خواهد شد.
به گفته این نماینده مجلس، اگر پای بخش خصوصی به استان باز شود بدون شك استان دچار تحول خواهد شد پس باید در این زمینه تلاش بیشتری نماییم.
وی با اشاره به اینكه امروز جنگ اصلی جنگ اقتصاد است، اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری در فرمایشات ایشان در سه روزه گذشته، دشمن اتاق و مركز جنگش را در خزانه داری در آمریكا تشكیل داده ما هم باید مركز جنگ خویش را در مراكز اقتصادی در نظر داشته باشیم.
امیرحسنخانی اظهار نمود: در جلسات شورای مدیریت برنامه ریزی و توسعه استان نمایندگان مجلس بعنوان ناظر شركت می كنند كه ناظران باید نقطه نظرات خویش را در ارتباط با شهرستان های مختلف بیان كنند.
وی افزود: در این شورا 2 نماینده بعنوان ناظران مجلس شورای اسلامی هستند چون مدیران استان در شورای برنامه ریزی استان حضور دارند تاكید داریم تنها مركز استان را نبینند و به سایر شهرستان ها هم توجه داشته باشند.
وی تصریح كرد: اگر مركز استان نیاز به اعتبار داشته باشد بدون شك نمایندگان استان پشتیبانی می كنند مسائلی در سطح استان مطرح و مردم انتظاراتی دارند كه ما بعنوان نمایندگان مردم باید به گوش مدیران برسانیم.
نماینده مردم طبس، بشرویه، فردوس و سرایان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: انتظار می رود در توزیع اعتبارات تنها مركز استان دیده نشود.
امیرحسنخانی اظهار داشت: همه می دانیم ادارات كل در مركز بوده و باید بیرجند را بیشتر از سایر شهرستان ها دید اما حواسمان باشد اگر نتوانیم هم گرایی را در استان تقویت نماییم بدون شك دچار مشكل خواهیم شد.
وی بیان كرد: اینكه برخی شهرستان های استان خواستار الحاق به استان های دیگر هستند باید صدمه شناسی و نسبت به رفع مشكلات آنها اقدام گردد.
وی در ارتباط با بودجه استان اضافه كرد: نمایندگان مجلس در استان سال قبل با پیگیری های زیاد توانستند رقمی به بودجه خراسان جنوبی اضافه كنند امسال هم نمایندگان مبلغی را مطالبه و افزوده كردند.
نماینده مردم شهرستان های طبس، بشرویه، فردوس و سرایان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توقع ما از ادارات كل استان این است كه به ادارات شهرستان ها توجه بیشتری داشته باشند.
وی اظهار نمود: توقع از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بیشتر است، تنها استاندار و نمایندگان مجلس نباید پیگیری جذب بودجه باشند بلكه مدیران دستگاه های اجرایی باید بیشتر مطالبه گر باشند.
این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به اینكه شهرستان بشرویه از نظر راه و جاده با بن بست مواجه شده است، اضافه كرد: درخواست دارم در شورای ترافیك مصوبه ای لحاظ شود چراكه وضعیت بسیار بد و مردم مشكل دارند.
امیرحسنخانی اظهار داشت: همینطور در بحث مرغ دچار مشكل هستیم در فردوس مرغداری ها دان ندارند و مرغ را نمی توانند بفروشند، قیمت دان بیش از 2 هزار تومان است در این مورد شهرستان های مختلف استان را دریابید.
7557 * 6054


1397/03/06
13:03:20
5.0 / 5
4436
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دستگاه های اجرایی به اعتبارات دولتی اكتفا نكنند
نظر شما در مورد دستگاه های اجرایی به اعتبارات دولتی اكتفا نكنند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴