490 میلیارد تومان اعتبار به خراسان جنوبی ابلاغ گردید

490 میلیارد تومان اعتبار به خراسان جنوبی ابلاغ گردید حراج كن: بیرجند - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی اظهار داشت: امسال تابحال 490 میلیارد تومان اعتبار به استان ابلاغ گردیده كه در مجموع 232 میلیارد و 270 میلیون و 900 هزار تومان آن اعتبارات استانی است.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا محمد هادی آرین شنبه شب در در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اضافه كرد: از این اعتبارات 49 میلیارد و 200 میلیون تومان استانی، 31 میلیارد و 576 میلیون و 800 هزار تومان اعتبار ارتقای شاخص های توسعه اقتصادی و 47 میلیارد و 342 میلیون و 100 هزار تومان اعتبارات تبصره 18 قانون بودجه سال 97 است.
وی ادامه داد: همینطور از محل اعتبارات 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده 19 میلیارد تومان، سه درصد حاصل از فروش نفت خام و گاز طبیعی 85 میلیارد و 120 میلیون تومان به استان ابلاغ گردید.
وی اظهار داشت: در مجموع در دومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان 345 میلیارد تومان اعتبارت هزینه ای و عمرانی بر مبنای 2 آیتم جمعیت و برخورداری نبودن بین دستگاه های اجرایی و 11 فرمانداری استان توزیع شد.
وی سهم ابلاغی استان از محل اعتبارات استفاده متوازن از امكانات كشور امسال را 210 میلیارد و 700 میلیون تومان اعلام نمود و اضافه كرد: اعتبارات جرایم راهنمایی رانندگی هم بر مبنای دستورالعمل ماده 23 قانون نقدی رسیدگی به جرایم و تخلفات راهنمایی و رانندگی هم بزودی در استان توزیع خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی در ارتباط با روش كار توزیع اعتبارات اظهار نمود: روش كار در سنوات گذشته با عنایت به نظر نخبگان هر بخش دریافت و حاصل 159 شاخص است.
آرین افزود: ابتدای امر شاخص هایی دستگاه های اجرایی دریافت شده و پس از جمع بندی كامل، این شاخص ها برای 11 فرماندار ارسال شد اگر تناقضی وجود داشت با هماهنگی فرمانداری اصلاح یا حذف گردیده است.
وی در ارتباط با توزیع اعتبارات حاصل از درآمدهای سه درصد نفت و گاز خام بیان كرد: سهم بشرویه 5.9 درصد، زیركوه 7.1، سرایان 6.1، سربیشه 6.9، بیرجند 21.1، خوسف 6، درمیان 7.9، طبس 11.1، فردوس 7.1، قاینات 12.2، نهبندان 8.6 لحاظ شده است.
وی اظهار نمود: طبق سنوات گذشته بر مبنای مفاد قانونی برخی پروژه ها كه ماهیت فراشهرستانی دارند و تامین اعتبار در قالب یك شهرستان قابل انجام نیست در اعتبارات سطح استان لحاظ شده است.
وی خاطرنشان كرد: امسال اعتبارات شركت های آب و فاضلاب به مبلغ چهار میلیارد و 806 میلیون تومان و اعتبار هزینه ای بازارچه های مرزی یك میلیارد و 519 میلیون و 400 هزار تومان ب استان ابلاغ گردید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی اظهار داشت: با عنایت به عملكرد اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی در سال قبل رقم پیشنهادی داده شد كه سه تكلیف قانونی در آن لحاظ شده است.
آرین ادامه داد: امسال برنامه خدمات سرمایه گذاری زیر مجموعه اعتبارات اداره كل اقتصاد و دارایی، تقویت نهاد خانواده و جایگاه بانوان و استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان در همه عرصه ها ذیل اعتبارات استانداری و مهندسان ناظر تولیدات بخش كشاورزی زیر مجموعه اعتبارات سازمان جهاد كشاورزی دیده شده است.
وی عنوان كرد: بعد از كسر اعتبارات حقوق و مزایا و هزینه های پرسنلی و سایر هزینه ها سعی شده مانند عملكرد سال قبل باشد و هم در مورد حقوق و مزایا با عنایت به اینكه متوسط 10 درصد رشد در رسمی، پیمانی و سرانه قراردادها بوده مابقی پرداخت های پرسنلی برحسب وظیفه و توان اعتبارات استان به صورت همگون بین دستگاههای اجرایی لحاظ شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی اظهار داشت: در نهایت مبلغی برای پاداش آخر خدمت و مرخصی بازنشستگان دستگاه های اجرایی پیش بینی شده است.
وی تصریح كرد: تمام تلاش ما این است كه بتوانیم سهم خراسان جنوبی در پاداش ها و پرداخت را دریافت نماییم.
وی در مورد سرانه رفاهی اضافه كار دستگاه های اجرایی اضافه كرد: به جهت اینكه چانه زنی خویش را در سازمان برنامه و بودجه بتوانیم حفظ نماییم بخشی از رفاهیات را بعنوان پاداش ماده 50 رزرو می نماییم.
وی ادامه داد: تمامی مدیران دستگاه های اجرایی به این مهم اشراف دارند، موافقت نامه ها باید به صورت ملی مبادله شود و در سامانه رصد می گردد این فقط چانه زنی ما را می تواند بالا ببرد تا آخر سال كسری هایی كه به سال جدید متصل می گردد بارقه امیدی در دستگاه ها داشته باشیم.
دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان شنبه شب با دستور كار توزیع اعتبارات هزینه ای شهرستان ها در سال 97، بررسی و تصویب شاخص های توزیع اعتبارات سه درصد درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی و توزیع اعتبارات قانون استفاده متوازن از امكانات كشور برگزار گردید.
7557* 6054


1397/03/06
13:03:20
5.0 / 5
4736
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد 490 میلیارد تومان اعتبار به خراسان جنوبی ابلاغ گردید
نظر شما در مورد 490 میلیارد تومان اعتبار به خراسان جنوبی ابلاغ گردید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲