فراخوان برقی كردن راه آهن شمال بزودی منتشر می گردد

فراخوان برقی كردن راه آهن شمال بزودی منتشر می گردد حراج كن: ساری - استاندار مازندران از مركز سرمایه گذاری خارجی استان خواست تا هر چه زودتر فراخوان سرمایه گذاری در راه آهن برقی تهران - شمال و راه آهن برقی نوار ساحلی را هر چه سریع تر منتشر كند.


به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، محمد اسلامی روز چهارشنبه در نشست مركز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان در ساری اظهار داشت: الحمدلله سرمایه گذاران زیادی در حال رجوع برای سرمایه گذاری در مازندران هستند، اما باید خوب هدایت شوند و مركز خدمات سرمایه گذاری خارجی هم باید فعالتر به میدان بیاید.
وی یكی از طرح های مهم استان برای جذب سرمایه گذار را برقی كردن راه آهن شمال و تولید راه آهن ساحلی معرفی و بر لزوم تعیین تكلیف این طرح مهم زیرساختی تصریح كرد.
طرح مطالعاتی قطار تهران - شمال كه استان های گیلان و مازندران را از دو طریق راه آهن شمال و راه آهن ساحلی به استان گلستان متصل می كند از اوایل ماه اردیبهشت امسال شروع شد و بر مبنای برآورد كارشناسان برای تكمیل دستكم 2 سال زمان نیاز دارد.
بر اساس برنامه ریزی انجام شده، این طرح در قطعه اول استان های البرز و گیلان را به مازندران متصل می كند و بعد از آن شهرهای غرب مازندران و آمل هم به شبكه ریلی خواهند پیوست.
این طرح همینطور در قطعه دوم ارتباط ریلی را از بندرانزلی به شرق مازندران و سپس استان گلستان معرفی نمود و كه مورد توافق استانداران استان های شمالی قرار گرفته است.
بر اساس بررسی اولیه با اجرای این طرح بزرگ ملی روزانه 200 هزار مسافر در این مسیر جا به جا می گردد.
بر اساس آمارهای رسمی، سالانه دستكم 20 میلیون مسافر و توریست به مازندران سفر می كنند كه سهم راه آهن و فرودگاهها در مجموع كمتر از 2 میلیون نفر است.
** تاكید بر ساده سازی فرایندهای سرمایه گذاری
استاندار مازندران همینطور در این نشست از سفر 2 هیات اقتصادی روسی به استان در ماه اردیبهشت اشاره نمود و اظهار داشت كه هم اكنون سه استان روسیه به دنبال توسعه روابط تجاری با استان های شمال ایران هستند.
مازندران اواسط اردیبهشت ماه جاری میزبان هیات های اقتصادی از استان ولگاگراد و ساراتف روسیه بود. پیش از این هم روابط مازندران با استان آستاراخان روسیه برقرار شده بود.
استاندار مازندران تصریح كرد: با پیچیدگی فرایندها سرمایه گذار را فراری ندهیم و جذب سرمایه گذار به معنای واقعی عملیاتی شود.
اسلامی خواهان فعالیت بیشتر و جدی تر مركز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان شد و اظهار داشت: لزوم دارد تا سرمایه گذاری داخلی و خارجی را توامان دنبال نماییم.
مقام عالی دولت در استان بر ساده سازی فرایندها برای جذب سرمایه گذاری خارجی تصریح كرد و اضافه كرد: برای تغییر كاربری پروژه های زیرساختی و زیربنایی باید برنامه ریزی دقیقی شود تا در اسرع وقت مجوزها صادر شود.
وی ادامه داد: در حوزه سرمایه گذاری نیروگاهها با مقیاس كوچك می بایست زمینه تولید 2000 مگاوات برق جدید فراهم گردد.
اسلامی همینطور خواهان پایش دقیق تسهیلات و اراضی برای تحقق تعهد توسط سرمایه گذاران شد.
وی بر استفاده از ظرفیت میانكاله برای سرمایه گذاری در شرق استان تصریح كرد و اظهار داشت: امیدوارم از فرصت روسیه برای سرمایه گذاری بیشتر استفاده گردد.
مركز سرمایه گذاری خارجی مازندران سال 81 تاسیس شد و بر مبنای آخرین گزارش رسمی حدود پنج میلیارد دلار مجوز سرمایه گذاری در این مدت صادر كرد.
بر اساس گزارش این مركز، در این مدت حدود 18 طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش 353 میلیون دلار به نتیجه رسیده كه 142 میلیون دلار آن مربوط به دوره فعالیت دولت یازدهم بوده است.
پارسال سهمیه پیش بینی شده برای جذب سرمایه گذاری خارجی در مازندران 670 میلیون دلار بود ولی تابحال مشخص نشده است چه میزان از این سهمیه محقق شده است.
احداث نیروگاه 25 مگاواتی، بسته بندی مواد پروتئینی، تولید پودر كیوی، تولید بیوگاز جهت بازیابی از پسماند و زایعات كشاورزی، صنعتی و شهری، پرورش ماهی خاویاری (گوشت وخاویار)، مجتمع صید گاه پرورش ماهی در قفس دریایی، پرورش ماهی در قفس دریایی
مجتمع تفریحی و توریستی هتل بین المللی ناواك، مجتمع تجاری- تفریحی و توریستی نیاوران ساری، ساحل لاریم، مخازن روغن خوراكی در بندر امیرآباد-wok، طرح تولید انواع البسه بدون درز نانو، مخازن نفتی در بندر امیرآباد، مجتمع فولاد شمش شمال محمودآباد، احداث نیروگاه از زباله و احداث نیروگاه 25 مگاواتی بادی سنار همچون طرح های نیازمند سرمایه گذاری داخلی و خارجی در مازندران است.
6982/1654


1397/03/03
20:11:52
5.0 / 5
4721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فراخوان برقی كردن راه آهن شمال بزودی منتشر می گردد
نظر شما در مورد فراخوان برقی كردن راه آهن شمال بزودی منتشر می گردد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳