اقتصاد كشور به سمت گردشگری تغییر مسیر دهد

اقتصاد كشور به سمت گردشگری تغییر مسیر دهد حراج كن: زنجان - رییس فراكسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اقتصاد كشور در آینده با اتكا به واحدهای صنعتی و تولیدی رشد نمی كند و باید رویكرد خویش را به سمت بهره گیری از صنعت گردشگری تغییر دهد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، علی وقفچی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان زنجان اضافه كرد: خیلی از ظرفیت های گردشگری كشور و بخصوص استان زنجان آگاه نیستند و بر همین مبنا هم برنامه ای برای بهره گیری از آن ندارند.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: امروز دنیا به این نتیجه رسیده اس كه اقتصاد فقط در بخش تولید خلاصه نمی گردد و صنعت گردشگری بازده اقتصادی و ارزش افزوده بیشتری نسبت به آن دارد.
وقفچی با اشاره به اینكه هنوز ظرفیت های خودمان را نشناخته ایم، تصریح كرد: نگاه مسئولان نسبت به مسائل مختلف علمی نیست، تا زمانی كه این نگرش اصلاح نشود و اقدامات بر پایه علم نباشد نمی توان انتظار موفقیت قابل قبول را داشت.
وی افزود: باید این فرهنگ و نگرش نهادینه شود كه حتی محصولات مصرفی داخل كشور هم با رویكرد صادرات محور تولید شوند و تا زمانی كه محصولات تولیدی بر مبنای استانداردهای جهانی تولید نشوند نمی توان منتظر تولید كالای با كیفیت بود.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه متاسفانه اغلب نگرش ها نسبت به اقتصاد كشور منفی است، اظهار داشت: باید از كسانی كه برای ارزآفرینی در كشور و بهبود تجارت ایران تلاش می كنند حمایت كرد و متوجه بود كه امروز یكی مشكلات كشور همین تامین ارز است.
وی با اشاره به اینكه تمام موانع پیش روی تولید داخلی فقط تحریم نیست، افزود: باید از ظرفیت های موجود برای تولید تغییر در تولید، تولید مشوق برای تجار و سرمایه گذاران و تولید نگاه علمی بهره گرفت.
وقفچی تصریح كرد: هم اكنون یك میلیون 500 هزار میلیارد تومان نقدینگی در كشور و دست مردم است كه در صورت جذب آن به بخش تولید می توان دستكم برای 10 میلیون نفر اشتغالزایی كرد.
3001/8068


1397/02/28
12:51:00
5.0 / 5
4257
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اقتصاد كشور به سمت گردشگری تغییر مسیر دهد
نظر شما در مورد اقتصاد كشور به سمت گردشگری تغییر مسیر دهد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵