در گفت و گو با ایرنا

سیف: بانك مركزی حباب نرخ سكه را از بین می برد

سیف: بانك مركزی حباب نرخ سكه را از بین می برد حراج كن: تهران - رئیس كل بانك مركزی از احتمال آغاز حراج سكه در آینده اطلاع داد و اظهار داشت: بانك مركزی با عرضه سكه، حباب پیش آمده را از بین می برد.


«ولی اله سیف» رئیس كل بانك مركزی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد اینكه چرا بازار طلا از دلار 4200 تومانی پیروی نمی كند و قیمت سكه طلا بالاتر از ارزش واقعی آن است، اظهار داشت: سكه شرایط خاص خویش را دارد.
وی اضافه كرد: در گذشته هم شاهد حباب در نرخ سكه بودیم و بانك مركزی با استفاده از پیش فروش و حراج سكه را به بازار عرضه می كرد تا حباب از بین برود و با دلار هماهنگ شود.
رئیس بانك مركزی اظهار داشت: ممكن است در آینده بحث حراج سكه را هم داشته باشیم.

**ارز مورد نیاز كاروان های ورزشی تامین می شود
سیف همینطور درباره تامین ارز مورد نیاز كاروان ورزشی كشور در مجامع بین المللی هم اظهار داشت: بانك مركزی با وزارت ورزش و جوانان در تماس است و مشكلی در تامین ارز مورد نیاز این كاروان ها وجود ندارد.
به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، دولت از 21 فروردین ماه یكسان سازی نرخ ارز را با بیان قیمت هر دلار 4200 تومان كلید زد و در 10 روز گذشته ضمن تهیه و تصویب دستورالعمل های تامین ارز مورد نیاز هموطنان در دولت، شیوه های تخصیص ارز هم از جانب بانك مركزی اعلام شده است.
بانك مركزی از هفته گذشته دور جدید پیش فروش سكه در شعب بانك ملی ایران را شروع كرده است كه در سررسیدهای سه ماهه تا دو ساله عرضه می گردد.
پیش فروش سكه تمام در سررسید سه ماه یك میلیون و 540 هزار تومان، 6 ماه یك میلیون و 475 هزار تومان، 9 ماه یك میلیون و 410 هزار تومان و یك ساله یك میلیون و 350 هزار تومان در شعب بانك ملی ایران انجام می شود؛ قیمت سكه برای سررسید 18 ماه یك میلیون و 245 هزار تومان و سررسید 2 ساله یك میلیون و 160 هزار تومان تعیین شده است.
در بازار آزاد تهران هر قطعه سكه تمام حدود یك میلیون 835 هزار تومان به فروش می رود.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**9132*2025


1397/02/02
13:10:21
5.0 / 5
5074
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , حراج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سیف: بانك مركزی حباب نرخ سكه را از بین می برد
نظر شما در مورد سیف: بانك مركزی حباب نرخ سكه را از بین می برد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱