میزان عوارض خروج از كشور ابلاغ گردید

میزان عوارض خروج از كشور ابلاغ گردید حراج كن: تهران- سازمان امور مالیاتی با صدور اطلاعیه ای، میزان عوارض خروج از كشور را برپایه قانون بودجه سال 97 اعلام و ابلاغ نمود.


به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا از این سازمان، عوارض خروج از كشور برای سفر عتبات عالیات از مرزهای زمینی و دریایی امسال مبلغ 125 هزار ریال و از مرزهای هوایی 375 هزار ریال تعیین شده است.
همچنین عوارض خروج برای سفر حج تمتع و عمره مفرده از همه مرزهای كشور برای بار اول مبلغ یك میلیون و 100 هزار ریال، برای بار دوم یك میلیون و 650 هزار ریال و برای بار سوم به بعد، 2 میلیون و 200 هزار ریال تعیین شده است.
براساس این اطلاعیه، عوارض خروج برای سایر سفرهای خارجی از همه مرزهای كشور برای بار اول مبلغ 2 میلیون و 200 هزار ریال، برای بار دوم، مبلغ سه میلیون و 300 هزار ریال و برای بار سوم به بعد، مبلغ چهار میلیون و 400 هزار ریال تعیین شده است.
زائران اربعین كه از سوم مهرماه امسال تا 22 آبان ماه از مرزهای زمینی به مقصد عراق از كشور خارج می شوند از عوارض خروج معاف اند.
همچنین برپایه قانون مالیات بر ارزش افزوده، دارندگان گذرنامه های سیاسی و خدمت، دارندگان پروانه گذر مرزی، خدمه وسایل نقلیه عمومی زمینی و دریایی و خطوط پروازی، جانبازان انقلاب اسلامی كه برای معالجه به كشورهای دیگر اعزام می شوند، دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از كشور(دارندگان اجازه خروج دانشجویی)، ایرانی ها مقیم خارج از كشور دارای كارنامه شغلی از وزارت كار و امور اجتماعی و بیمارانی كه با مجوز شورای پزشكی جهت درمان به خارج از كشور اعزام می شوند، از پرداخت عوارض خروج از كشور معاف هستند.
براساس این اطلاعیه، مسافران با تعیین دقیق نوع و تعداد سفر نسبت به پرداخت عوارض خروج از كشور به حساب شماره 2110100250009 اداره كل مالیات بر ارزش افزوده استان تهران اقدام تا در زمان كنترل تعداد، نوع سفر و مبلغ توسط مأموران مستقر در مبادی خروجی با مشكلی مواجه نشوند.

اقتصام** 2023


1397/01/29
22:57:12
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: ارز , پرداخت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد میزان عوارض خروج از كشور ابلاغ گردید
نظر شما در مورد میزان عوارض خروج از كشور ابلاغ گردید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳