رویترز خبر داد؛

قیمت نفت در بازارهای جهانی تثبیت شد

قیمت نفت در بازارهای جهانی تثبیت شد حراج كن: درحالی كه آرام تر شدن تنش های بین آمریكا و چین و كاهش غیرمنتظره میزان ذخایر انبارهای نفت خام آمریكا، بازارها را تقویت كرد، قیمت های نفت هم بدون تغییر باقی ماند.به گزارش حراج كن به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز پنج شنبه درحالی كه آرام تر شدن تنش های بین آمریكا و چین و كاهش غیرمنتظره میزان ذخایر انبارهای نفت خام آمریكا، بازارها را تقویت كرد، قیمت های نفت به صورت گسترده ای بدون تغییر باقی ماند.
در ساعت ۱۸: ۱۰ به وقت تهران، قیمت هر بشكه نفت خام برنت با ۲ سنت افت نسبت به قیمت بسته شده روز گذشته، به ۶۸ دلار رسید.
قیمت نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریكا، دابلیوتی آی، ۱۱ سنت افت كرد و به ۶۳.۲۶ دلار برای هر بشكه رسید.
تحلیل گر كامرزبانك، در یادداشتی نوشت: قیمت های نفت از روشن تر شدن حال وهوای بازارها در نتیجه كاهش تنش ها بین آمریكا و چین، سود بردند.
سهام جهان بعد از این كه ایالات متحده اعلام نمود مایل است از طریق مذاكره، مناقشه تجاری خود با چین را حل و فصل كند، رشد كردند. این مورد در حالی رخ داد كه تعرفه های طرح شده ایالات متحده بر ۵۰ میلیارد دلار از كالاهای وارداتی چینی، بلافاصله با تعرفه هایی از جانب پكن بر روی كالاهای كلیدی آمریكایی پاسخ داده شد.
از آنجایی كه قیمت نفت به دلار است، امروز با بالا رفتن قیمت دلار، قیمت نفت تحت فشار قرار گرفت. بالاتر بودن قیمت دلار به معنای این است كه خرید نفت برای كشورهایی كه ارزی غیر از دلار دارند، گران تر تمام می گردد.
هر دو شاخص برنت و دابلیوتی آی، روز چهارشنبه بعد از این كه آمریكا و چین تعرفه های گسترده ای را بر ضد كالاهای یكدیگر وضع كردند، به شدت سقوط كردند و به پایین ترین میزان ۲ هفته ای خود رسیدند.
اما با انتشار گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریكا كه نشان می داد ذخایر انبارهای تجاری نفت خام این كشور ظرف این هفته به صورت غیرمنتظره ای ۴.۶ میلیون بشكه كاهش یافته است، قیمت ها باز گشت. این درحالیست كه تحلیل گران پیش بینی كرده بودند میزان این ذخایر ۲۶۰۰۰۰ بشكه افزایش یابد.
وزیر انرژی كشور عضو اوپك، قطر، به رویترز اظهار داشت: این سازمان همچنان باید به توافق مشترك خود با كشورهای تولیدكننده غیر اوپك، به رهبری روسیه، ادامه دهد تا اجازه سرمایه گذاری های بیشتری در صنعت نفت داده شود.

1397/01/17
14:07:58
5.0 / 5
4393
تگهای خبر: انرژی , بازار , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قیمت نفت در بازارهای جهانی تثبیت شد
نظر شما در مورد قیمت نفت در بازارهای جهانی تثبیت شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱