نماینده ولی فقیه در استان مركزی

اقتصاد درون زا كلید توسعه كشور است

اقتصاد درون زا كلید توسعه كشور است حراج كن: اراك - نماینده ولی فقیه در استان مركزی اظهار داشت: اقتصاد درون زا و نهادینه كردن فرهنگ استفاده از كالاهای ایرانی كلید توسعه كشور و دستیابی به اقتدار اقتصادی و سیاسی است.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته اراك، اضافه كرد: كشور ایران از نظر بنیه انسانی، فناوری و دانش و زیرساخت های تولید توانمندی بالایی دارد و نیاز است كه با همت و برنامه ریزی موثر، بهترین بهره وری از این قابلیت ها در عرصه اقتصادی تولید شود.
وی توضیح داد: برای نه گفتن به كالای خارجی اول باید كیفیت محصولات داخلی را در حد قابل قبولی افزایش داد و حمایت های اصولی از اركان تولید و صادرات را در دستور كار قرار داد.
نماینده ولی فقیه در استان مركزی با تاكید ویژه بر نقش مردم در تحقق راهبردهای اقتصادی كلان كشور، اظهار نمود: باآنكه تعریف برنامه قوی و اثربخش در حوزه های دولتی ضروری می باشد اما اقشار مختلف مردم در زمینه مصرف كالای ایرانی باید در گام نخست تحول فكری و رفتاری را تولید كنند و به این نتیجه برسند كه دستیابی به درآمد، رونق اقتصادی و اشتغال با حمایت آگاهانه آنان در خرید محصولات ایرانی تضمین می گردد.
آیت الله دری نجف آبادی تصریح كرد: تولیدكنندگان هم باید با افزایش كیفیت كالاهای داخلی زمینه رقابت پذیری و حضور هرچه بیشتر محصولاتشان را در بازارهای داخلی و جهانی فراهم نمایند.
امام جمعه اراك در بخش دیگری از سخنانش از مسئولان خواست: در واگذاری واحدهای صنعتی و تولیدی استان مركزی به بخش خصوصی دقت لازم را داشته باشند تا از بروز مشكلات احتمالی برای جامعه كارگری جلوگیری شود.
آیت الله دری نجف آبادی اضافه كرد: واگذاری واحدهای صنعتی همچون هپكو به بخش خصوصی در گذشته كارشناسی نبوده است و مشكلاتی را برای استان مركزی به همراه داشت و هیچگاه نباید اجازه داد كه سایر واحدهای صنعتی این استان سرنوشت مشابه ای را تجربه كنند.
وی در بخش دیگر از سخنان خود با یادآوری 12 فروردین ماه و روز جمهوری اسلامی ایران، اضافه كرد: مردم ایران اسلامی در سال 58 به فرمان امام راحل (ره) پای صندوق های حضور بهم رساندند و با 98 و 2 دهم درصد به جمهوری اسلامی ایران رای مثبت دادند.
آیت الله دری نجف آبادی تصریح كرد: ملت ایران وفاداری خود به نظام اسلامی را در برهه های جنگ، سازندگی، توطئه های اقتصادی و فرهنگی دشمنان با حمایت آگاهانه نشان داده اند و این سرمایه پرارزش در كمتر حكومتی بعنوان پشتوانه وجود دارد.
وی اظهار داشت: حفاظت از سرمایه های طبیعی در روز سیزدهم فروردین ماه بعنوان بخشی از اخلاق ایرانی و اسلامی است و باید هر یك از شهروندان بعنوان پاسدار منابع طبیعی عمل كند و در صورت مشاهده هر تخلف حساسیت لازم را داشته باشد.
امام جمعه اراك ادامه داد: از ابتدای سال زراعی جاری تا كنون در سطح استان مركزی تنها 70 میلیمتر باران باریده است كه این میزان حدود یك چهارم میانگین بارندگی ها در سال های گذشته است.
آیت الله دری نجف آبادی اضافه كرد: نیاز است مردم استان مركزی با صرفه جویی در مصرف آب آشامیدنی و كشاورزی از بروز تنش آبی جلوگیری نمایند و این مهم را بعنوان یكی از تكالیف جدی در رفتارهای مصرفی خود به كار بگیرند.
نماز عبادی سیاسی روز جمعه در 33 نقطه استان مركزی برگزار می گردد.
1955/6013/


1397/01/11
15:21:09
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اقتصاد درون زا كلید توسعه كشور است
نظر شما در مورد اقتصاد درون زا كلید توسعه كشور است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴