پشتیبانی از كالای ایرانی اقتصاد سمنان را شكوفا می كند

پشتیبانی از كالای ایرانی اقتصاد سمنان را شكوفا می كند حراج كن: سمنان - خرید و پشتیبانی از كالای ایرانی با عنایت به آمار بیكاری 8.9 درصدی در سمنان علاوه بر رونق كسب و كار در واحدهای صنعتی و تولیدی سبب رفع مشكل بیكاری و توسعه اقتصادی در این استان می گردد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، پشتیبانی از تولیدات و محصولات ساخت داخل در ابعاد ملی و محلی به اعتقاد كارشناسان می تواند آثار مثبت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در جامعه بر جا گذارد.
باید به این باور برسیم در شرایط امروز كشور یكی از طریق حل های اشتغال پایدار، خرید كالای ایرانی است البته ناگفته نماند این كالاها باید از لحاظ كیفیت چیزی كم از كالای خارجی نداشته باشد و مهم این كه باید هر روز آمار قاچاق كالا كاهش یابد.
امروز رویای كیفیت كالای خارجی در بی توجهی به كالای داخلی ریشه دوانده و به تبع آن علاوه بر از بین رفتن تولید داخلی و بیكار شدن كارگران، مشكلات و معضل های اجتماعی زیادی بوجود آمده است.
حدود یكهزار و 800 واحد صنعتی در استان سمنان فعالبت دارد كه حدود 30 هزار نفر در این واحد ها به كار مشغول هستند و خرید كالاهای ایرانی علاوه براین كه تضمینی برای ماندگاری اشتغال این افراد، باعث كاهش آمار بیكاری در استان می گردد.
در این ارتباط، محمد همتیان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: پشتیبانی از كالای ایرانی اقتصاد استان را شكوفا می كند و آمار بیكاری را به میزان قابل توجه ای می كاهد.
وی اظهار داشت: چرخه اقتصاد كشور به مصرف داخلی بستگی دارد و باید با مصرف محصولات داخلی از صنایع كشور حمایت نماییم.
وی اظهارداشت: با خرید كالاهای ایرانی علاوه بر رونق اقتصاد و همینطور افزایش انگیزه سرمایه گذاران داخلی برای سرمایه گذاری در صنایع كشور، سود حاصل از فروش كالاهای ایرانی به جیب كارگران كشورمان می رود.
وی تصریح كرد: اولویت هر ایرانی باید مصرف كالاهای ایرانی باشد چون كه در صورت رونق بازار داخلی، در برگشت اجناس بی كیفیت و یا معیوب از جانب مصرف كنندگان، تولید كننده هم ملزم به افزایش كیفیت شده و پاسخگو خواهد بود.
معاون استانداری سمنان خاطرنشان كرد: كم توجهی به كالای داخلی همینطور سبب از بین رفتن فرصت های شغلی شده و نتایج ناشی از بیكاری را در جامعه دارد كه باید با ترویج فرهنگ خرید كالای استاندارد به تولیدات داخلی و اشتغال پایدار كمك گردد.
همتیان افزود: با عنایت به بسترهای موجود در بازارهای سمنان، امیدواریم با پشتیبانی از تولیدكنندگان داخلی و ارائه تسهیلات ارزان قیمت به آن ها، شاهد رونق چرخه تولید در سال 97 باشیم.
وی خرید كالاهای خارجی از جانب مصرف كنندگان با وجود كالاهای باكیفیت داخلی در حقیقت خیانت به اقتصاد داخلی كشور بوده و لازم است خرید كالاهای داخلی بعنوان یك فرهنگ در جامعه نهادینه شود.
همتیان خاطرنشان كرد: شركت های تولیدی باید در جهت جلب اعتماد مشتریان كالاهای باكیفیت و مرغوب تولید كرده و زمینه رضایتمندی مصرف كنندگان را فراهم نمایند.
معاون استانداری سمنان پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان از جانب تمامی دست اندركاران تولید را ضروری دانست.
در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بیش از سه هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی استان سمنان پرداخت گردید.
از سوی رهبر معظم انقلاب، 1397 سال پشتیبانی از كالای ایرانی اعلام گردید.
در استان سمنان یك هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد كه باید برای مصرف تولیدات آنها در داخل استان برنامه ریزی اصولی اتخاذ نمود.
6026/7339


1397/01/06
13:00:41
5.0 / 5
4405
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پشتیبانی از كالای ایرانی اقتصاد سمنان را شكوفا می كند
نظر شما در مورد پشتیبانی از كالای ایرانی اقتصاد سمنان را شكوفا می كند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲