رویترز اعلام كرد:

تصمیم گیری فدرال رزرو در مورد سرعت نرخ بهره

تصمیم گیری فدرال رزرو در مورد سرعت نرخ بهره حراج كن: در حالیكه سرمایه گذاران برای افزایش احتمالی نرخ بهره آمریكا و با عنایت به اطلاعاتی در مورد تعداد افزایش آن در امسال، لحظه شماری می كنند، بازارهای جهانی به سكوت فرو رفته اند.


به گزارش حراج كن به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه درحالی كه سرمایه گذاران برای افزایش احتمالی نرخ بهره آمریكا، با عنایت به اطلاعاتی در مورد تعداد افزایش آن در سال جاری، لحظه شماری می كنند، بازارهای جهانی به سكوت فرو رفته اند، این در شرایطی است كه ترس از جنگ تجاری، ارز كشورهای صادركننده را روی لبه پرتگاه نگاه داشته است.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارجِ ژاپنِ ام اس سی آی بعد از افت های اولیه با دنبال كردن سودهای شبانه وال استریت، ۰.۵ درصد بالا آمد.
در عین حال سهام چینی اندكی قدرتمند تر بودند و سودهای نجومی شركت های املاك سبب شد تا شاخص هانگ سنگ هنگ كنگ ۱.۲ درصد جهش كند.
بازارها متقاعد شده اند كه فدرال رزرو در ساعت ۱۹: ۳۰ به وقت تهران، افزایشی یك چهارم درصدی را برای نرخ بهره آمریكا اعلام خواهد كرد، اما در مورد دفعات بالا بردن نرخ امسال، بین ۳ و ۴ بار، تردید دارند.
بانك مركزی آمریكا از زمانی كه در سال ۲۰۱۵ سیاست گذاری سفت وسخت كردن فضای مالی را شروع كرده است، ۵ بار نرخ بهره خویش را افزایش داده است. اما تا كنون دلار واكنش درستی نشان نداده است؛ دلار در سال ۲۰۱۷ در برابر سبد ارزهای معتبر جهان، ۱۰ درصد افت كرد.
روز چهارشنبه شاخص دلار نزدیك به بالاترین سطح ۴ هفته ای خود باقی ماند و حول رقم ۹۰.۲۶۷ واحد تثبیت شد. در برابر ین ژاپن هم دلار در بالاترین نرخ یك هفته ای خود یعنی ۱۰۶.۴۶ ین، معامله شد.
ارز كشورهایی كه صادرات سنگینی دارند، مثل دلارهای استرالیا، نیوزلند و كانادا، بعد از این كه به پایین ترین ارزش چندین ماهه خود سقوط كرد، امروز به حالت تدافعی درآمد.
دلار استرالیا به پایین ترین سطح ۳ ماهه خود یعنی ۰.۷۶۷۹ دلار رسید. درحالی كه دلار نیوزلند (كی وی) به پایین ترین میزان خود از اوایل ژانویه تا كنون رسید. دلار كانادا از مقدار پایین روز دوشنبه (نرخ ۱.۳۱۲۴ دلار)، كه پایین ترین نرخ آن از اواسط ۲۰۱۷ تا كنون است، بهبود یافت و به نرخ ۱.۳۰۲۹ دلار رسید.

1397/01/03
12:04:04
5.0 / 5
4549
تگهای خبر: ارز , بازار , دلار , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تصمیم گیری فدرال رزرو در مورد سرعت نرخ بهره
نظر شما در مورد تصمیم گیری فدرال رزرو در مورد سرعت نرخ بهره
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳