استاندار قزوین خواهان توجه بیشتر به بخش خصوصی شد

استاندار قزوین خواهان توجه بیشتر به بخش خصوصی شد حراج كن: قزوین-استاندار قزوین خواهان توجه و اهتمام بیشتر به بخش خصوصی شد و اظهار داشت: امروز همه ما به اهمیت حضور این حوزه در اقتصاد پی برده ایم.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در چهل و یكمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، اضافه كرد: همه ما امروز متوجه شده ایم كه دولت تاجر خوبی نبوده و باید بیش از گذشته به بخش خصوصی كمك كرد تا در اقتصاد كشور نقش بیشتری ایفا كند.
زاهدی افزود: در سال 96 شاهد كاهش نرخ بیكاری و تورم، افزایش صادرات غیرنفتی و رونق سرمایه گذاری خارجی در این استان بوده ایم كه باید از متولیان این امر تشكر كرد.
وی با اشاره به اعزام اخیر یك تیم اقتصادی از قزوین به ازبكستان، تصریح كرد: این كشور به علت اشتراكات فرهنگی و تاریخی، بازار خوبی برای ما بوده و باید درصدد توسعه روابط اقتصادی كشورمان با ازبكستان باشیم.
وی ادامه داد: در زمینه صادرات ماشین آلات و تجهیزات تولیدی استان و سرمایه گذاری در ازبكستان، به شرطی كه كل درآمد ارزی آن به كشور بازگردد می توان فعالیت كرد.

***نیروگاه سازی در قزوین نباید متوقف شود
استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: قزوین از استان های پرمصرف در زمینه برق نیست اما به علت در دست ساخت بودن خیلی از واحدهای تولیدی استان نباید نیروگاه سازی را متوقف كرد.
وی افزود: بیشتر واحدهای تولیدی استان به جز برخی صنایع مانند آلومینیوم و فولاد مصرف برق بالایی نداشته و این واحدها نسبت به سایر استان های كشور همچون مركزی، خوزستان و اصفهان از مراكز پر مصرف برق نیستند.
وی اضافه كرد: با 120 ساعت صرفه جویی در مصرف و تامین 770 مگاوات برق می توان مشكل خویش را در زمینه تامین برق مورد نیاز حل كرد اما ما به دنبال شكل گیری واحدهای كوچك و توسعه صنعتی در استان هم هستیم.
زاهدی ادامه داد: هم اكنون خیلی از واحدهای صنعتی در حال ساخت و یا احداث شده این استان جهت راه اندازی خود به ظرفیت بیشتری از شبكه برق نیازمند هستند.
استاندار قزوین افزود: پیشنهاد می گردد كه واحدهای بزرگ صنعتی موجود در استان خود برای تولید برق اقدام نمایند تا به شكلی همراه و یاور شركت توزیع نیروی برق استان هم باشند.
و به گونه ای صاحبان صنایع كمك و یاور شركت توزیع برق باشند.
زاهدی تصریح كرد: مصرف 68 درصدی برق استان قزوین در بخش صنعت، افتخاری برای صنعتگران و تولیدكنندگان آن به حساب می آید و امیدواریم با نوسازی و بهسازی بعضی از واحدهای تولیدی در آینده شاهد كاهش مصرف برق باشیم.
استاندار قزوین با اشاره به اینكه مطالبات دستگاه های خدمات رسان مانند برق و گاز هم باید توسط صنایع پرداخت شود، اضافه كرد: تنها راه تامین مالی و پرداخت حقوق كاركنان این شركت ها از همین مسیر است.
6101/8054


1396/12/24
17:50:17
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد استاندار قزوین خواهان توجه بیشتر به بخش خصوصی شد
نظر شما در مورد استاندار قزوین خواهان توجه بیشتر به بخش خصوصی شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲