معاون وزیر نفت:

آمارتولیدات صنعت پتروشیمی نشانه شكاف میان ظرفیت و تولید است

آمارتولیدات صنعت پتروشیمی نشانه شكاف میان ظرفیت و تولید است حراج كن: اهواز- معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی اظهار داشت: ظرفیت اسمی تولید صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی 26 میلیون تن در سال است در صورتی كه در شرایط كنونی سالانه تنها 18 میلیون تن از این ظرفیت استفاده می گردد كه این مورد نشانه شكاف میان ظرفیت و تولید این صنعت است.


رضا نوروز زاده روز چهارشنبه در حاشیه سفر خود به بندرماهشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از مزیت های بزرگ كشور ماست كه باید از آن برای رونق اقتصادی كشور استفاده نماییم.
وی اظهار داشت: در واقع رسالت صنعت پتروشیمی تبدیل گاز، میعانات همراه گاز و نفت به كالای با ارزش است و طبیعی است كه این محصولات بعد از تولید ابتدا نیاز داخل كشور را تامین كنند و سپس به خارج صادر شوند.
وی اضافه كرد: سیاست صنعت پتروشیمی این است كه زنجیره تولید را گسترش دهد و در داخل كشور به زنجیره ای با ارزش افزوده بالاتری تبدیل نموده و آن را صادر نماید، در این صورت به مراتب ارز آوری بیشتری را برای كشور به ارمغان می آوریم كه تاثیر قابل توجهی در رونق اقتصادی كشور خواهد داشت.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در ادامه با اشاره به اینكه صادرات، نقش مهمی در تامین منابع ارزی خارجی كشور دارد افزود: هم اكنون كالاهای صادراتی ما حدود یك دلار به اندازه یك كیلوگرم به فروش می رسد در حالیكه در زنجیره تولید تكمیل شده با كالاهایی مواجه می شویم كه قیمت آنها بالغ بر پنج دلار بر یك كیلوگرم دارند بنابراین لزوم دارد این زنجیره تولید تكمیل شود تا شاهد تولید و صادرات كالاهایی با ارزش افزوده بالاتری باشیم.
نوروز زاده افزود: تا كنون سرمایه گذاری هایی خوبی در این زمینه انجام و مقدماتی هم فراهم شده كه نوید بخش توسعه محصولات با ارزش افزوده بالاتر است.
وی اظهار نمود: در بازدیدهای اخیر از مجتمع های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ابتدا به بررسی مشكلات آن ها پرداخته شد كه به صورت قطع پس از ارزیابی های موردنظر، تلاش مضاعفی برای رفع مشكلات این بخش صورت خواهد گرفت.
به گزاش ایرنا، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی روز سه شنبه به منظور شركت در اجلاس مسئولان حراست شركت های پتروشیمی و حضور در اختتامیه جشنواره ورزشی حراست شركت های صنایع پتروشیمی به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی سفر كرد.
منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر - شامل 14 پتروشیمی است كه بندر ماهشهر را به مهم ترین پایگاه پتروشیمی در ایران تبدیل نموده است.
9858/7165/6064


1396/12/23
14:32:27
5.0 / 5
4634
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آمارتولیدات صنعت پتروشیمی نشانه شكاف میان ظرفیت و تولید است
نظر شما در مورد آمارتولیدات صنعت پتروشیمی نشانه شكاف میان ظرفیت و تولید است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱