استاندار:

طرح های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر نیاز بومی سمنان اجرا شود

طرح های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر نیاز بومی سمنان اجرا شود حراج كن: سمنان - استاندار سمنان اظهار داشت: طرح های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر نیاز بومی و تكیه بر ظرفیت های در استان اجرا شود.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، سید شهاب الدین چاوشی روز شنبه در چهلمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سالن مدیریت بحران اضافه كرد: دشمن هر روز با قیمت ارز بازی و اقتصاد كشور را دچار چالش می كند كه راهكار خروج از آن اجرای اقتصاد مقاومتی با تاكید بر خرد جمعی و توانمند كردن بخش خصوصی است.
وی با بیان این كه جهت گیری اقتصاد مقاومتی به سمت بخش خصوصی است، اظهارداشت: اگر خروجی این نشست ها، اجرای چنین طرحی بود، می توان گفت در افزایش اشتغال در سمنان موفق بوده ایم.
چاوشی به شناسایی و رفع موانع طرح های ستاد اقتصاد مقاومتی كه به سرانجام نرسیده اند تاكید و افزود: باید تلاش شود طی ماه های آینده این موانع برداشته و ظرفیت ها برای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی شناسایی شود.
استاندار سمنان بیان كرد: اقتصاد مقاومتی نسخه ای است كه برای همه امور تعریف شده و اصل آن تكیه بر خوداتكایی است و مختص به صنعت و معدن نیست.
وی با اشاره به مشكل كم آبی استان، اظهارداشت: سال آینده با كم آبی مواجهیم و محور مهم ستاد اقتصاد مقاومتی در برنامه ریزی آتی باید مدیریت مصرف درست باشد كه در غیر اینصورت تمام فعالیت ها ناتمام خواهد بود.
چاوشی تاكید كرد: باید مدیران با ابتكار عمل برای استان فرصت تولید كنند و طرح مطالعاتی جامع خود در این راستا بزودی ارائه دهند.
استاندار سمنان به ضرورت همراهی دستگاه های اجرایی برای رفع موانع اشتغال آفرین در سمنان تصریح كرد و اضافه كرد: قانون به معنای دست و پا بستن نیست و مقرر نیست در لابلای تبصره گم شویم، بلكه جایی كه قانون مانع تحقق كاری شد باید با ایده و توانمندی موانع را رفع كرد.
وی خاطرنشان كرد: مدیران استان باید با جسارت برای حل مشكلات و توانمندی اقتصاد ورود كنند و هر كسی جسارت لازم برای حل و فصل مشكلات را ندارد مجموعه و مردم را معطل خود نكند.
وی با بیان این كه اركان حكومت برای همه است و با اجرای درست و هم افزایی مجموعه را درست چرخاند، ادامه داد: نباید حیثیت نظام خرج بی تدبیری شود و ستاد اقتصاد مقاومتی جریانی نیست كه مختص قوه مجریه باشد.
چاوشی خاطرنشان كرد: رهبر انقلاب تمامی اركان حكومت را مكلف به اجرای این قانون كرده و تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی برای تمام دستگاه ها لازم الاجراست و باید با عزم ملی همه پای كار بیایند.
به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، استاندار سمنان در این نشست بر ارائه طرح جامعه گردشگری و احیای بافت تاریخی و توجه به بخش گردشگری، تمركز بر اقتصادالكترونیك، تقویت فرهنگ تعاون تصریح كرد.
در دولت تدبیر و امید در استان سمنان 87 طرح با سرمایه گذاری 6 هزار و 575 میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شد.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد كه سهم 38 درصدی در اشتغال این استان دارد، سال 95 از استان سمنان بیش از 323 هزار تن كالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار صادر گردیده است كه از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشت.
م.ع/6026


1396/12/12
23:30:49
5.0 / 5
4450
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد طرح های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر نیاز بومی سمنان اجرا شود
نظر شما در مورد طرح های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر نیاز بومی سمنان اجرا شود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱