طلا بیشترین افت قیمت هفتگی در یك سال اخیر را ثبت نمود

طلا بیشترین افت قیمت هفتگی در یك سال اخیر را ثبت نمود حراج كن: تهران- قیمت طلا روز گذشته (جمعه) همزمان با افزایش شاخص دلار، اندكی كاهش پیدا كرد تا بیشترین افت قیمت هفتگی در سال میلادی جاری برای این فلز گرانبها ثبت گردد.


به گزارش روز شنبه ایرنا، پایگاه خبری ماركت واچ آمریكا اعلام كرد، قیمت آتی طلا روز گذشته در انتها معاملات بازار كامكس این كشور 2 دلار و 40 سنت یا 0.2 درصد نسبت به روز پیش از آن كاهش پیدا كرد و به یك هزار و 330 دلار و 30 سنت رسید تا یك كاهش هفتگی 16 دلار و 48 سنتی برای فلز زرد ثبت گردد.
دیروز همینطور قیمت آتی نقره به 16 دلار و 48 سنت در هر اونس رسید كه نسبت به روز پیش از آن 0.6 درصد كاهش داشت. قیمت هفتگی نقره هم 0.8 درصد نسبت به هفته پیش از آن كاهش پیدا كرد.
اگر چه قیمت هفتگی طلا در بازار كامكس نیویورك كاهش پیدا كرد، اما بعد از انتشار صورتجلسه بانك مركزی آمریكا در چهارشنبه گذشته، قیمت طلا اندكی بالا رفته بود. در این صورتجلسه آمده بود، انتظار می رود نرخ تورم اندكی افزایش یابد.
افزایش تورم به بالا رفتن قیمت طلا كمك می نماید زیرا طلا معمولا سپری برای محافظت از دارایی در برابر افزایش سطح عمومی قیمت ها است.
بانك مركزی آمریكا می گوید، بالا رفتن احتمال افزایش نرخ بهره در آینده، احتمال بالا بردن نرخ بهره در ماه مارس (اسفند-فروردین) و چهار بار تكرار آن در طول سال 2018 را افزایش داده است.
«نعیم اسلم» تحلیلگر ارشد بازار در شركت «تینك ماركتس» انگلیس اظهار داشت: همزمان با افزایش احتمال صعود شاخص دلار به علت این پیش بینی كه ممكن است بانك مركزی آمریكا در سال 2018 نرخ بهره را چهار بار افزایش دهد، قیمت طلا جمعه گذشته كاهش پیدا كرد.
وی اضافه كرد: با این حال، ما فكر می نماییم این كاهش قیمت می تواند فرصت خرید طلا برای كسانی باشد كه نسبت به افزایش قیمت این فلز گرانبها در آینده خوشبین هستند.
شاخص دلار در انتها معاملات روز گذشته 0.2 درصد و در هفته گذشته 0.9 درصد بالا رفت.
قیمت فلزات گرانبها (طلا، نقره، پلاتین و پالادیوم) كه به دلار قیمت گذاری می شوند، اغلب با كاهش شاخص دلار افزوده می شود، زیرا آن دسته از خریدارانی كه ارزش واحد پولی آنها ارزی بجز دلار است، قادر به خرید مقدار بیشتری از این فلز خواهند بود و افزایش خرید آنها، قیمت این فلزات را بالا می برد.
قیمت آتی پلاتین روز گذشته با 60 سنت كاهش به 998 دلار و 80 سنت، پالادیوم با 0.7 درصد افزایش به یك هزار و 41 دلار و 15 سنت در هر اونس رسید.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**1063**6075


1396/12/05
19:35:55
5.0 / 5
4347
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد طلا بیشترین افت قیمت هفتگی در یك سال اخیر را ثبت نمود
نظر شما در مورد طلا بیشترین افت قیمت هفتگی در یك سال اخیر را ثبت نمود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳