صندوق بین المللی پول از نرخ رشد چهار درصدی اقتصاد تركیه امسال میلادی اطلاع داد

صندوق بین المللی پول از نرخ رشد چهار درصدی اقتصاد تركیه امسال میلادی اطلاع داد حراج كن: آنكاراـ ایرناـ صندوق بین المللی پول در گزارش پایانی ماموریت سال 2018 برای تركیه، نرخ رشد اقتصادی این كشور را امسال میلادی چهار درصد پیش بینی نمود.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روزنامه صباح، هیات كارشناسان ارشد ماده 4 صندوق بین المللی پول در گزارش پایانی تحت عنوان 'مأموریت سال 2018 برای تركیه'، نرخ رشد اقتصادی تركیه امسال را چهار درصد پیش بینی كردند.
به نوشته این رسانه، در این گزارش به اتخاذ سیاست انبساطی در اقتصاد تركیه و رشد هفت درصدی اقتصاد در سال 2017 اشاره شده و كسری تولید در نتیجه این رشد بیش از اندازه انتظار را با نشانه های عدم تعادل مربوطه مثبت ارزیابی می نماید.
صباح تصریح كرد: صندوق بین المللی پول در گزارشی با عنوان 'چشم انداز اقتصادی جهان' در ماه اكتبر 2017، رشد اقتصادی تركیه در سال 2018 را با عنایت به سیاست های پولی و كاهش حمایت های مالی، 3.5 درصد پیش بینی كرده بود.
به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، دولت تركیه رشد اقتصادی این كشور در سال 2017 میلادی را بیش از 6 درصد اعلام نموده بود و موسسه اعتبارسنجی فیچ هم در گزارشی كه به تازگی انتشار یافت، متوسط نرخ رشد تركیه طی پنج سال اخیر را 5.6 درصد اعلام نمود.
فیچ در گزارش خود پیش بینی كرده است كه رشد اقتصادی تركیه پیش از برگزاری انتخابات سال 2019 در نتیجه عرضه بسته های تشویقی جدید به نرخ 4.7 درصد برسد.
به اعتقاد كارشناسان اقتصادی، سیاست های اقتصادی تشویقی دولت، بهبود مرحله ای بخش گردشگری و رشد اقتصادی قوی در كشورهای شریك تجاری تركیه همچون عوامل تقویت كننده اقتصاد تركیه در سال 2017 بوده است.
خاورم/1905


1396/12/02
09:24:58
5.0 / 5
4480
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد صندوق بین المللی پول از نرخ رشد چهار درصدی اقتصاد تركیه امسال میلادی اطلاع داد
نظر شما در مورد صندوق بین المللی پول از نرخ رشد چهار درصدی اقتصاد تركیه امسال میلادی اطلاع داد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳