پرداخت یارانه نوسازی خطوط تولید به صاحبان صنایع خراسان

پرداخت یارانه نوسازی خطوط تولید به صاحبان صنایع خراسان حراج كن: مشهد – ایرنا – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: صاحبان واحدهای صنعتی بویژه در رسته لوازم خانگی كه اقدام به نوسازی و بازسازی خطوط تولید خود كرده و به دنبال توسعه واحد برای تكمیل زنجیره تولید یا اصلاح الگوی مصرف انرژی باشند، تسهیلات با یارانه سه تا پنج درصد دریافت می كنند.


راضیه علیرضایی دوشنبه شب در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی در مشهد در جمع خبرنگاران اضافه كرد: بخشی از تسهیلات طرح رونق تولید كه برای واحدهای مشكل دار تعریف شده، به تسهیلات نوسازی و بازسازی خطوط تولید اختصاص دارد.
وی با اشاره به اینكه هشت تا 10 درصد از صنایع استان را واحدهای تولیدی مربوط به انواع لوازم خانگی تشكیل می دهد، اظهار نمود: لوازم گازسوز، ظروف چینی، كانی های غیرفلزی مانند كلید و پریز و... بخش هایی از صنعت بزرگ لوازم خانگی را در استان تشكیل می دهد.
وی بیان كرد: 2 گروه بزرگ مربوط به صنعت لوازم خانگی خراسان رضوی شامل وسایل برقی و ظروف چینی در این نمایشگاه حضور یافته اند كه هم قیمت تولیدات آنها پایین است و هم از تنوع و دانش فنی روز برخوردار می باشند، بنابراین قادر به رقابت با برندهای بین المللی و كالاهای خارجی مشابه هستند.
وی اظهار نمود: پیش از این تولیدات صنایع لوازم خانگی خراسان رضوی قادر به رقابت با كالاهای مشابه خارجی نبود اما امروز این كالاها بویژه لوازم برقی مانند یخچال، ماكروویو و فریزر از نظر كیفی و تنوع پذیری ارتقا و وزن ظروف چینی آنها كاهش یافته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: حدود پنج تا هشت درصد صادارت استان را لوازم خانگی بویژه لوازم برقی و ظروف چینی، كلید و پریز تشكیل می دهد.
علیرضایی افزود: برای بهبود شرایط صنعت لوازم خانگی مدتی قبل برنامه ای طراحی شده بود كه مربوط به افزایش خرید كالاهای داخلی با استفاده از كارت های اعتباری بود كه هنوز منتفی نشده و در حال برنامه ریزی از جانب دست اندركاران است.
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی، پانزدهمین نمایشگاه بین المللی 'صوتی و تصویری دیجیتال و جشنواره و نور و صدا' به همراه هفتمین نمایشگاه تخصصی 'فرش دستباف، موكت و كفپوش' و نهمین نمایشگاه تخصصی منسوجات خانگی، 25 تا 29 دیماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد دایر است.
پنج هزار و 763 واحد تولیدی با سرمایه گذاری 100 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 176 هزار نفر در خراسان رضوی فعالیت دارند كه از نظر شمار واحدها 6. 7 درصد، سرمایه گذاری 6. 4 درصد و از نظر اشتغال هشت درصد میزان كشوری این شاخصها را شامل می گردد.
افزون بر 100 واحد تولیدی و 900 واحد صنفی فروش لوازم خانگی در خراسان رضوی فعالیت دارند.
7489/5132
خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی


1396/10/26
20:18:31
5.0 / 5
4346
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پرداخت یارانه نوسازی خطوط تولید به صاحبان صنایع خراسان
نظر شما در مورد پرداخت یارانه نوسازی خطوط تولید به صاحبان صنایع خراسان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵