مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران اعلام كرد

درخواست وزارت صنعت برای حذف نام صندوق های مرتبط از فهرست واگذاری

درخواست وزارت صنعت برای حذف نام صندوق های مرتبط از فهرست واگذاری حراج كن: تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران حذف نام صندوق های زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت از فهرست موارد مشمول واگذاری در سال 1396 را خواهان شد.


به گزارش تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، صادق نجفی كه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت است، اضافه كرد: در جلسه ای در سازمان خصوصی سازی پیشنهاد حذف صندوق ضمانت صادرات، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك و صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك از لیست واگذاری به بخش خصوصی مطرح و تصمیم هایی برای تعیین تكلیف وضع این صندوق ها گرفته شد.
نجفی ادامه داد: متاسفانه با وجود اهمیت نقش حمایتی صندوق ضمانت سرمایه گذری صنایع كوچك در تولید اشتغال و ترغیب سرمایه گذاران به حضور در حوزه صنایع كوچك، ابهام در ادامه فعالیت های این صندوق مانند شرایط كنونی نگران كننده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: برپایه تصمیم های اتخاذ شده مقرر شد مدیرعامل سازمان خصوصی سازی برای تسریع در روند عرضه ضمانتنامه به متقاضیان، نسبت به ارسال اسناد و مدارك مورد نیاز سازمان خصوصی سازی اقدام كند تا در جلسه آتی هیات عامل سازمان خصوصی سازی تصمیم های مناسبی در این زمینه گرفته شود.
به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، صندوق ضمانت صادرات به پشتیبانی از صادرات كشور و تقبل ریسك بالای پوشش بیمه در این حوزه و همینطور صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك به تسریع و تسهیل شكلگیری بنگاه های زودبازده و نقش آفرین در امر رونق تولید و اشتغال مانند صدور ضمانتنامه های مختلف كاهش ریسك سرمایه گذاری مشغولند.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*9186*1961*
تنظیم: هما همت خواه* انتشار: مریم مسعود


1396/10/14
20:14:03
5.0 / 5
4502
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد درخواست وزارت صنعت برای حذف نام صندوق های مرتبط از فهرست واگذاری
نظر شما در مورد درخواست وزارت صنعت برای حذف نام صندوق های مرتبط از فهرست واگذاری
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳