اولویت اقتصادی در سمنان

اولویت اقتصادی در سمنان به گزارش حراج كن رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به این كه صادرات محصولات داخلی اقتصاد كشور را متحول می كند، اظهار داشت: مهم ترین اولویت سمنان در این بخش افزایش صادرات و كاهش واردات كالا می باشد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، بهروز اسودی روز یك شنبه در آیین تجلیل از صادركنندگان برتر استان سمنان با اشاره به ضرورت توسعه صادرات اضافه كرد: در زمان حاضر كوشش برای افزایش تولید ناخالص ملی ضروری است و باید كوشش كرد به این امر مهم دست یافت.
وی با اشاره به تداوم عزم ملی در شكوفایی اقتصاد كشور و استان اظهارداشت: امسال بیش از نیمی از كالاهای صادراتی استان، محصولات صنعتی بوده و در كشور بیش از 24 میلیارد دلار كالا به كشورهای جهان صادر شده است.
وی با بیان این كه سرانه صادراتی كالا 800 دلار است، ادامه داد: باید با هم افزایی و همكاری در استان این سرانه را به 2 برابر افزایش دهیم.
اسودی تصریح كرد: در هشت ماه سال جاری، 281هزار و 429 تن كالا از گمرك استان صادر شده است كه ارزش دلاری آن به بیش از 119 میلیون دلار می رسد.
اسودی ادامه داد: ارزش دلاری هر تن كالای صادراتی 423 دلار بوده و كالاهای استان به 37 كشور جهان صادر می گردد كه در مقایسه با مدت مشابه آن در سال پیش از نظر وزنی 28 درصد و از نظر دلاری 26درصد افزایش داشته است.
علی اصغر جمعه ای رییس اتاق بازرگانی استان سمنان با اشاره به كاهش صادرات كالا در كشور و رشد آن در سمنان، بیان كرد: هم افزایی موجود در استان عرصه را برای فعالان اقتصادی مهیا كرده است.
وی به شفاف بودن آمار صادرات كشاورزی امسال اشاره و خاطرنشان كرد: در سال های گذشته آمار روشنی از توسعه صادرات در بخش كشاورزی در دست نبوده اما در سال جاری، تا كنون بخش كشاورزی شاهد شكوفایی 3 میلیون دلاری بوده است.
حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب سمنان بر ضرورت رفع موانع سرمایه گذاران تصریح كرد و اظهار داشت: اصلاح آیین نامه ها و كاهش سود بانكی می تواند تا حد زیادی در كاهش مشكلات صادركنندگان اثرگذار باشد.
در سال جاری 281 هزار تن كالا به ارزش 119 میلیون دلار كالا از استان صادر شده است كه از نظر وزنی 28درصد نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل رشد داشته است.
در این نشست از 17نفر از صادركنندگان برتر استان تجلیل شد.
6026
*خبرنگار: محدثه عباسی **انتشار دهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ كانال اخبار ایرنا سمنان رجوع كنید.

 

1396/09/28
17:24:55
5.0 / 5
4578
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اولویت اقتصادی در سمنان
نظر شما در مورد اولویت اقتصادی در سمنان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲