مدیرعامل فرابورس:

صندوق های سرمایه گذاری جسورانه

صندوق های سرمایه گذاری جسورانه به گزارش حراج كن مدیرعامل فرابورس از پذیرش سه صندوق سرمایه گذاری جسورانه به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان اطلاع داد و اظهار داشت: موافقت اصولی ۷ صندوق جسورانه با سرمایه ۱۷۰ میلیارد تومان هم دریافت شده است.امیر هامونی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: تا كنون ۶ اختراع و ۲ طرح صنعتی در این بازار مورد معامله قرار گرفته كه ۶ مورد به روش انتقال قطعی مالكیت و ۲ مورد هم به روش اعطای مجوز بهره برداری معامله شده اند.
مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به اینكه تابحال ۲۰ صندوق سرمایه گذاری جسورانه درخواست تاسیس خویش را عرضه كرده اند، به پذیره نویسی ۳ صندوق VC به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان اشاره كرد و اظهار داشت: با استفاده از پذیره نویسی این صندوق ها بخشی از منابع مالی برای سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان جذب شده است.
هامونی با بیان اینكه یك صندوق VC با سرمایه ۱۰ میلیارد تومان در شرف پذیره نویسی است، از دریافت موافقت اصولی ۷ صندوق جسورانه با سرمایه ۱۷۰ میلیارد تومان اطلاع داد و اظهار داشت: صندوق جسورانه دانشگاه تهران یكی از این ۷ صندوق است كه در شرف پذیره نویسی قرار دارد.
وی در ادامه به تفاهم نامه همكاری میان فرابورس ایران و پارك علم و فناوری دانشگاه تهران كه اخیرا با حضور رئیس دانشگاه تهران و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، امضاء شد، اشاره كرد و اظهار داشت: امضای تفاهم نامه با اولین و بزرگ ترین پارك دانشگاهی كشور به طور قطع نقطه عطفی در مسیر فعالیت های بازار دارایی فكری خواهد بود.
مدیرعامل فرابورس در مورد دستاوردهای این تفاهم نامه اظهار داشت: در بحث تفاهم نامه، مهم ترین محور موجود پذیرش شركت های دانش بنیان پارك علم و فناوری دانشگاه تهران در تابلو دانش بنیان در فرابورس است و همكاری بین پارك و فرابورس به تجاری سازی محصولات فناورانه و گسترش و رونق بازار دارایی فكری می انجامد.
هامونی با اشاره به اینكه بازار دارایی فكری، بستری برای ارتباط مستقیم بین تولید علم و صنعت تولید كرد تا از این رهگذر مبتكران بتوانند در فضایی شفاف و رقابتی، دارایی فكری خویش را كه نشات گرفته از دانش و تفكر آنها است، طی سازوكارهای شفاف در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند، اضافه كرد: در همین راستا و به منظور تقویت ارتباطات دو سویه میان مخترعان و صاحبان سرمایه، هر ساله چندین فستیوال بازار دارایی فكری با همكاری فرابورس ایران برای تعامل هر چه بیشتر میان صاحبان نوآوری و فناوری با سرمایه گذاران و صنعتگران در حوزه های تخصصی مختلف برگزار می گردد.
وی همچنین، از انجام معامله دو اختراع و یك طرح صنعتی به ارزش ۱۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال طی یك ماه در بازار دارایی فكری ایران اطلاع داد و اظهار داشت: با انجام سه معامله جدید، ارزش معاملات این بازار به رقم ۵۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال رسیده است.
مدیرعامل فرابورس، با اشاره به اینكه با قطعیت این معامله ها و افزوده شدن طرح ها و اختراعات متنوع به فهرست عرضه های بازار دارایی فكری، اهداف ترسیم شده برای این بازار در مسیر تحقق بیشتر قرار گرفته است؛ اضافه كرد: یكی از اهداف از طریق اندازی بازار دارایی فكری، هدایت اختراعات و طرح های صنعتی به یك كانال مشخص، به منظور تجاری سازی آن ها بود.
وی خاطرنشان كرد: فروش قطعی این سه طرح صنعتی كه یكی از آنها به ارزش معاملاتی ۳ میلیارد ریال، دومی به ارزش ۷ میلیارد ریال و طرح سوم به ارزش ۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال بود، در بازار دارایی فكری فرابورس ایران در بازه زمانی ۲۶ مهر تا آخر آبان ماه رقم خورده كه ارزش مبالاتی این سه معامله در مجموع معادل ۱۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال است.
 

1396/09/06
17:52:30
5.0 / 5
5080
تگهای خبر: ارز , اهدا , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد صندوق های سرمایه گذاری جسورانه
نظر شما در مورد صندوق های سرمایه گذاری جسورانه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱