یك مقام مسئول اعلام كرد:

آغاز عرضه خودروی پسابرجامی سایپا

آغاز عرضه خودروی پسابرجامی سایپا به گزارش حراج كن مدیرعامل سایپا-سیتروئن از تولید سیتروئن C۳از اردیبهشت سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: سیتروئن ۳۰۰ میلیون دلار در ایران سرمایه گذاری می كند.به گزارش حراج كن به نقل از مهر، فریبرز شهباز، مدیرعامل سایپاسیتروئن شب گذشته در مراسم رونمایی از اولین محصول عرضه شده خود به بازار ایران، اظهار داشت: تولید سیتروئن C۳ در اردیبهشت سال آینده شروع می گردد و نخستین محصول را می توانیم به تولید برسانیم؛ البته بعد از این كه شركت به صورت رسمی ثبت شد و عملا كارهای اجرایی شد، در این مدت یك ساله تغییرات زیادی را در كارخانه شروع كردیم.

مدیرعامل سایپا- سیتروئن اضافه كرد: برنامه ای كه ما داریم، این است كه ۳۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری صورت گیرد و توسعه شبكه فروش و خدمات بعد از فروش هم انجام شود. همینطور برنامه داریم كه تا ۴ هزار نفر پرسنل را افزایش دهیم.

شهباز خاطرنشان كرد: همینطور برنامه این است كه تا ۷۰ درصد ساخت داخل برای این خودرو داشته باشیم و ظرفیت تولید، تا ۲۰۰ هزار دستگاه قابل افزایش است. در عین حال، ۱۵ نفر از همكاران سیتروئن در تهران همكاری می كنند.

وی اظهار داشت: برنامه داریم كه جزو ۵ شركت اول گروه سیتروئن شویم و می خواهیم رهبریت كیفیت خودرو و فروش را داشته باشیم و یك بخشی از تولیدات باید صادر شود.

مدیرعامل سایپا-سیتروئن درباره قیمت احتمالی سیتروئن C۳ اظهار داشت: هنوز قیمت نهایی مشخص نشده؛ چراكه پارامترهای مختلفی روی قیمت موثر هستند. اما قیمت جهانی آن ۱۲ تا ۲۰ هزار یورو است؛ منتها با این تفاوت كه هیچ كدام موتور ۱۶۰۰ توربوشارژ نیست.

شهباز همینطور از آماده سازی خطوط تولید خودروی سیتروئن C۳ در سایت سایپا كاشان اطلاع داد و اظهار داشت: تولید این خودرو، در ۶ ماهه ابتدایی سال آینده آغاز و در صورت تامین شرایط مناسب، تولید آن به ۳۵ هزار دستگاه در سال خواهد رسید.

وی با بیان این كه تولید این خودرو با داخلی سازی ۲۰ درصد آغاز خواهد شد و در این زمینه در حال ارزیابی قطعه سازان برای افزایش سطح داخلی سازی آن هستیم، اضافه كرد: تا سال ۹۸، سه محصول در كلاس های مختلف تولید خواهد شد و ۳۰درصد از این تولیدات صادر خواهد شد.

شهباز متذكر شد: این خودرو فقط در ایران و اسلواكی تولید می گردد و بنابراین صادرات آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و بازارهای هدف آن خاورمیانه و آفریقای شمالی در نظر گرفته شده است.

در همین حال، یان مارتین، قائم مقام سایپا سیتروئن در ایران در این مراسم اظهار داشت: مردم ۵ سال از زندگی شان را در خودرو طی می كنند؛ از این رو سیتروئن توجه ویژه ای به نیاز و خواسته مردم دارد.

وی اضافه كرد: طبق برنامه ریزی ها، طی ۲ سال حداقل ۳ خودرو به بازار ایران عرضه می گردد و پیش بینی ما این است كه بازار ایران، بازاری خوب برای محصولات سیتروئن خواهد بود.

قائم مقام سایپا-سیتروئن درمورد صادرات محصولات سایپاسیتروئن عنوان كرد: در بحث صادرات ۳ مساله را باید مدنظر داشت، اول قرارداد و توافق های خیلی خوب و دوم كیفیت خوب و در آخر هزینه پایین.

وی ضمن اشاره به اینكه این قرارداد یكی از بهترین پروژه های سرمایه گذاری در ایران خواهد بود، از افتتاح نخستین نمایندگی سایپا سیتروئن در چند ماه آینده خبر د
 

1396/09/05
01:43:17
5.0 / 5
4553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آغاز عرضه خودروی پسابرجامی سایپا
نظر شما در مورد آغاز عرضه خودروی پسابرجامی سایپا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴