حراج نقاشی ونگوگ در كریستی

حراج نقاشی ونگوگ در كریستی به گزارش حراج كن یك نقاشی از «ونسان ون گوگ» به قیمت ۸۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار در حراجی نیویورك «كریستی» به فروش رسید.به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، «فرانس پرس» نوشت: «كشاورز در مزرعه» نقاشی ارزشمندی از «ونسان ون گوگ» هنرمند برجسته هلندی است كه در حراجی اخیر هنر مدرن و امپرسیونیست «كریستی» نیویورك به فروش رفت و با قیمت ۸۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار، عنوان گران ترین اثر هنری این حراجی را از آن خود كرد.

نابغه هلندی، این نقاشی را از پنجره تیمارستانی كه در آن بستری بوده كشیده. این تابلو در عرض چهار دقیقه به خریداری تلفنی فروخته شد. پیش از حراجی، قیمت آن را ۵۰ میلیون دلار تخمین زده بودند.

«ونگوگ» خلق این اثر هنری را از اواخر اوت ۱۸۸۹ شروع كرد و تا دوم سپتامبر به آخر رساند. این هنرمند مشهور سال بعد از آن برای همیشه قلم مو را كنار گذاشت و خاموش شد.

قیمت این تابلو تنها اندكی با ركورد سال ۱۹۹۰ نقاشی دیگری از «ونگوگ» تفاوت داشت. در آن سال، پرتره ای از وی در حراجی نیویورك به قیمت ۸۲ هزار و ۵۰۰ دلار به فروش رسید. البته با احتساب تورم، «كشاورز در مزرعه» مسلما گران تر ارزشمندتر از آن اثر است.

در حراجی آثار مدرن و امپرسیونیست «كریستی» همچنین، نقاشی «امپراطوری نورها» از «رنه ماگریت» كه تصویری خیابانی از فضای بورژوا را نشان می دهد، به قیمت ۲۰ میلیون و ۵۶۰ هزار دلار به فروش رسید و ركورد جدیدی را برای این هنرمند بلژیكی سورئال به ثبت رساند. این اثر رنگ و روغن را «ماگریت» در سال ۱۹۴۹ خلق كرد و بعد از آن تا ۱۵ سال بعد، ۱۷ نسخه دیگر از آن كشید.

«كریستی» فروش كلی این حراجی اش را ۴۷۹ میلیون دلار اعلام نموده است.

«ون سان ون گوگ» نقاش نامدار هلندی باآنكه در زمان حیاتش در گمنامی كامل به سر برد، اما اكنون به عنوان یكی از تأثیرگذارترین نقاشان پست امپرسیونیست شناخته می شود. وی در ۳۰ مارس ۱۸۵۳ در زاندرت در ایالت برابانت هلند نزدیك مرز بلژیك به دنیا آمد.

«ون گوگ» فعالیت هنری خویش را به عنوان طراح و نقاش از سال ۱۸۸۰ و در سن ۲۷ سالگی شروع كرد. بعضی از مشهورترین كارهای وی در دو سال پایانی عمرش خلق شدند.

او فقط در دو ماه پایانی عمرش، ۹۰ نقاشی از خود باقی گذاشت. خالق «شب های پرستاره» و «گل های آفتابگردان» در ۲۹ جولای ۱۸۹۰ در سن ۳۷ سالگی در میان كشتزارها، گلوله ای به سینه خود شلیك كرد و روز بعد درگذشت. 

1396/08/24
18:35:47
5.0 / 5
5184
تگهای خبر: اثر هنری , نقاشی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حراج نقاشی ونگوگ در كریستی
نظر شما در مورد حراج نقاشی ونگوگ در كریستی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳