قیمت جهانی طلا امروز ۹ تیرماه هر اونس ۲۳۲۶ دلار و ۷۵ سنت شد

قیمت جهانی طلا امروز ۹ تیرماه هر اونس ۲۳۲۶ دلار و ۷۵ سنت شد حراج کن: قیمت هر اونس طلا امروز با 0.04 درصد کاهش به 2326 دلار و 75 سنت رسید.به گزارش حراج کن به نقل از رویترز، طلا در آستانه سومین افزایش قیمت فصلی قرار دارد. گزارش تورم در آمریکا مطابق با انتظارات بوده و امیدها نسبت به کاهش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور در ماه سپتامبر را افزایش داده است.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۲۳۲۶ دلار و ۷۵ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۱۳ درصدی به ۲۳۳۹ دلار و ۶۰ سنت رسیده است.
کاهش سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا که خرید طلا را برای سرمایه گذاران جذاب تر می کند هم از قیمت این فلز گرانبها حمایت کرده است.
گزارش شاخص هزینه کرد مصرف فردی در آمریکا نشان داد تورم در این کشور در ماه مه تغییر چندانی نداشته است. بدین ترتیب احتمال کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در ماه سپتامبر و بعد از آن در دسامبر بیشتر می شود.
بازارها حالا ۶۸ درصد احتمال می دهند نرخ بهره در ماه سپتامبر پایین بیاید، در صورتیکه این رقم پیش از انتشار اطلاعات تورم آمریکا برابر با ۶۴ درصد بود.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۱.۰۴ درصد افزایش به ۲۹ دلار و ۵۶ سنت رسیده و پلاتین با یک افزایش ۰.۵۷ درصدی ۹۹۶ دلار و ۲۶ سنت معامله می شود.


منبع:

1403/04/09
11:39:03
0.0 / 5
140
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قیمت جهانی طلا امروز ۹ تیرماه هر اونس ۲۳۲۶ دلار و ۷۵ سنت شد
نظر شما در مورد قیمت جهانی طلا امروز ۹ تیرماه هر اونس ۲۳۲۶ دلار و ۷۵ سنت شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵