دستگیری اعضای باند جعل و فروش مدارک دانشگاهی

دستگیری اعضای باند جعل و فروش مدارک دانشگاهی حراج کن: اعضای باند جعل و فروش مدارک دانشگاهی دستگیر شدند.به گزارش حراج کن، معاون عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا از دستگیری باند جاعلی که مدارک دانشگاهی را به افراد فرصت طلب در داخل و خارج از کشور به قیمت های گزاف به فروش می رساندند، آگاهی داد.

ایسنا در خبری نوشت: سرهنگ ضرغام آذین در تشریح این خبر گفت: باتوجه به تدابیر رییس پلیس آگاهی فراجا در خصوص اشراف اطلاعاتی بر مجرمان و ارتقا احساس امنیت شهروندان و همین طور درخواست حراست دانشگاه آزاد اسلامی، در خصوص رسیدگی پرونده جاعلان مدارک دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار ویژه این مرکز قرار گرفت.

وی اضافه کرد: حسب دلیلهای و قرائن جمع آوری شده مشخص شد، افرادی ضمن تشکیل باند و ارتباط با لایه های دارای دسترسی به اطلاعات در مراکز حساس علمی و دانشگاهی نسبت به جعل مدارک رسمی و ارائه ریز نمرات و همین طور استعلام مثبت تاییدیه، اقدام و مدارک مذکور را به افراد سو استفاده کننده در داخل و خارج از کشور به قیمت های گزاف به فروش می رساندند.

معاون عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا اشاره کرد: ضمن هماهنگی قضائی و هماهنگی با عوامل حراست دانشگاه موصوف و بعد از شناسایی باند مذکور در قرارهای صوری جداگانه با انجام شیوه و شگردهای پلیسی ۲ تن از متهمان دستگیر و تعداد ۱۲ مدرک رسمی دانشگاه آزاد اسلامی به همراه مهر و تاییدیه های مربوطه و مبلغ ۸ هزار دلار کشف و ضبط شد.

بنابر اعلام سایت پلیس، وی با اعلان اینکه متهمان با قرار قانونی متناسب روانه زندان شدند، افزود: این افراد فرصت طلب در بازجوئی های فنی - علمی به عمل آمده به جعل ۲۵ مدرک دانشگاهی و فروش به افراد داخل و خارج از کشور معترف شدند.

سرهنگ آذین اشاره کرد: نظر به اظهار رضایت مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی از عملکرد موفق پلیس و باتوجه به اشاعه آثار سوء جعل مدارک دانشگاهی که بتازگی در سطح جامعه گسترش پیدا کرده، بهترین عملکرد در برخورد قاطعانه و متوالی با جاعلان متعلق به پلیس آگاهی فراجا می باشد بطوریکه تا کنون ده ها باند توسط مرکز عملیات ویژه متلاشی شده است.


1403/04/08
15:01:33
0.0 / 5
138
تگهای خبر: حراج , دلار , طلا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دستگیری اعضای باند جعل و فروش مدارک دانشگاهی
نظر شما در مورد دستگیری اعضای باند جعل و فروش مدارک دانشگاهی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲