چه تعداد وام خرید مسکن در دوماهه ابتدایی سال جاری پرداخت شد؟

چه تعداد وام خرید مسکن در دوماهه ابتدایی سال جاری پرداخت شد؟ به گزارش حراج کن، برپایه کارنامه وام دهی که توسط بانک مرکزی برای دوماهه ابتدای سال جاری انتشار یافت، ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن به متقاضیان آن در کل کشور پرداخت شده است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، بانک مرکزی کارنامه وام دهی بانکها به بخش های مختلف اقتصادی همچون بخش مسکن و ساختمان طی دو ماهه ابتدایی سال جاری را منتشر نمود و جزئیات این آمار نشان می دهد، در بازه زمانی یاد شده ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن به متقاضیان خرید خانه و آپارتمان در کل کشور پرداخت شده است.
با توجه به میانگین مبلغ وام خرید مسکن برآورد می شود در این زمان، حدود ۲۵ هزار نفر از افرادی که مبادرت به خرید مسکن در کشور کردند و با تسهیلات بانکی این معامله ملکی را انجام دادند؛ البته هیچ آمار رسمی از حجم معاملات خرید مسکن در کشور برای فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری حتی برای دو سال قبل وجود ندارد.
براساس این که بین بازار معاملات مسکن تهران و بازار کشوری، نسبت مشخصی وجود دارد که می تواند نوسان داشته باشد، میتوان برآورد کرد از هر ۳ نفر خریدار مسکن ۲ نفر به کمک تسهیلات مبادرت به خرید خانه کرده اند.
با این حال، این حجم تسهیلات مسکن پرداختی امکان دارد یک بخش نامرئی هم داشته باشد و آن، «تمدید قراردادهای تسهیلاتی سالهای گذشته» است و در این صورت، حجم پرداخت تسهیلات جدید یا وام های زنده برای خرید مسکن، کمتر از ۱۱ همت خواهد بود.منبع:

1403/03/31
13:41:45
0.0 / 5
163
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چه تعداد وام خرید مسکن در دوماهه ابتدایی سال جاری پرداخت شد؟
نظر شما در مورد چه تعداد وام خرید مسکن در دوماهه ابتدایی سال جاری پرداخت شد؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵